@ma_maisonscandinave

Skandinávský styl v moderním interiéru


Jednoduchost a minimalismus, základ skandinávského interiéru


@ma_ptite_pause_deco

Poznejte krásu skandinávského stylu, kde se jednoduchost snoubí s doteky přírody. Skandinávský interiérový design, inspirovaný severskými zeměmi, se vyznačuje minimalismem, funkčností a čistým vzhledem. Představte si čisté linie, uklidňující neutrální barvy a spoustu přirozeného světla. Je to přístup k designu, který chytrým způsobem vnáší přírodu do interiéru a vytváří hřejivý, příjemný prostor.

Ve skandinávském domově jste obklopeni krásou přírodních materiálů, jako je dřevo a textilie. Připravte se na útulné prostředí, které je odlehčené a zároveň plné šarmu, praktické a plné nadčasové elegance. Vítejte ve světě skandinávského stylu!

 

Jaké jsou klíčové elementy skandinávského stylu?

Odhalte krásu tohoto stylu skrze klíčové principy skandinávského designu, které jsou tajemstvím jeho výjimečnosti. Představte si barevnou paletu uklidňujících neutrálních a chladivých bílých odstínů, připomínajících klidnou severskou krajinu. Poohlédněte se po světlém dřevě, semišových textiliích a přírodních materiálech, které vnesou do vašeho prostoru teplo a texturu. Čisté linie a nepřeplněné prostory skandinávského dekoru vytváří dokonalou rovnováhu mezi minimalismem a pohodlím. Vyberte si elegantní nábytek a dekorace a poznejte jednoduchost skandinávského stylu.


Jak používat barevnou paletu ve skandinávském stylu

1 / 3

Barevná paleta scandi stylu je inspirována přírodními krásami severského regionu a zaměřuje se na jasné, světlé a vzdušné barvy, jako jsou např.:

 • měkce bílé
 • chladivé šedé
 • bledě modré
 • jemné růžové
 • lehká šalvějová zeleň
 • přírodní dřevěné tóny

Výběr skandinávských materiálů

2 / 3

Skandinávský interiérový design se vyznačuje zajímavými materiály, které dodávají prostorům teplo a texturu. Mezi běžné skandinávské materiály patří:

 1. Světlé dřevo: světlé dřevo, jako je borovice, dub a jasan, je oblíbená volba pro nábytek a podlahu, protože působí přirozeně a harmonicky.
 2. Vlna: měkké vlněné textilie, jako jsou přikrývky, koberce a čalounění, přinášejí do skandinávských interiérů teplo a pohodlí.
 3. Přírodní vlákna: textilie z bavlny, lnu a juty dodávají pocit jednoduchosti..
 4. Sklo: čiré skleněné nádobí, svítidla a doplňky přispívají ke vzdušné atmosféře.

Naučte se vytvořit dekor ve skandinávském stylu

3 / 3

Ve skandinávském stylu platí, že méně je více. Tento styl se hravě snoubí s funkčností, je totiž založený na čistých liniích a neutrálních barvách. Jelikož k nám přišel ze severských zimních podmínek, důraz je také kladen na dostatek přirozeného světla.

Vyberte si měkké textilie a dekorace, které do interiéru vnesou kousky přírody. Držte se zásad skandinávského designu a snadno vytvoříte přívětivý vzhled, který je jednoduše stylový a plný rozkošné jednoduchosti.

Navrhněte interiér ve skandinávském stylu ve 3 snadných krocích

Postupujte podle těchto tří jednoduchých kroků a vneste do svého prostoru nejdůležitější znaky skandinávského interiérového designu:


 • Krok 1: Myslete minimalisticky

  Pro navození pocitu klidu zvolte čisté linie, nepřeplněné prostory a neutrální barevnou paletu. Například TV skříňka, která kombinuje strukturu přírodního dřeva s bílými dvířky. Své věci ukládejte za dvířka, abyste jednoduchost interiéru nenarušili nepořádkem, ale několik předmětů nechte na otevřených policích, abyste do bydlení vnesli trochu barvy.


 • Krok 2: Pracujte s přírodními prvky

  V obývacím pokoji použijte světlé dřevo a pohodlné textilie, například krémovou textilní pohovku s dřevěnými nohami. Pro autentický skandinávský styl nezapomeňte přidat zeleň s vhodně zvolenými rostlinami.


 • Krok 3: Dopřejte svému skandinávskému interiéru světlo

  Maximalizujte přirozené světlo záclonami v neutrálních odstínech, strategicky umístěnými zrcadly, která odrážejí přirozené světlo, a světlými stěnami, abyste vytvořili vzdušnou a světlou atmosféru.


Nejdůležitější prvky interiéru ve skandinávském stylu

Vneste do svého domova nádech severského klidu s těmito elementy skandinávského interiéru – nakupte všechny své oblíbené kusy níže.


Kupte produkty keyboard_arrow_right


 

Nahlédněte do skandinávských interiérů našich zákazníků

Nejlepší realizace skandinávských interiérů od našich zákazníků #sharemevidaxl – nechte se inspirovat!


 

Skandinávský styl: průvodce zařizováním každé místnosti

Pojďme zjistit, jak do obývacího pokoje, kuchyně a ložnice vnést skandinávský styl. Prozkoumejme společně klíčové prvky a vnesme do každého pokoje klid a vzdušnost. Proměňte svůj domov s nenucenou krásou skandinávského interiéru.


@decoraitordesign

Skandinávský obývací pokoj

Skandinávský obývací pokoj je prostor, který působí útulně a příjemně. Zvolte odstíny bílé a šedé a zemité barvy. Světlý dřevěný nábytek, jako je elegantní konferenční stolek nebo textilní pohovka, dodá teplo a přirozenou strukturu. Upřednostněte vzhled bez nepořádku s uzavřenými skříňkami a přidejte měkké koberce pro extra vrstvu pohodlí. Vneste do místnosti přírodu, jako jsou rostliny v květináčích nebo umělá fauna, a dodejte jí tak svěží atmosféru.

@ohhh_my_home

Skandinávská kuchyně

Vaše skandinávská kuchyně je jednoduchá a funkční. Zvolte minimalistické skříňky a pracovní desky ze světlého dřeva. Využijte přirozené světlo a přidejte otevřené police, na kterých vystavíte své kuchyňské potřeby. Elegantní dotek skandinávskému interiéru přidáte minimalistickými závěsnými svítidly. Doplňte vzhled přírodními akcenty, jako jsou rostliny v květináčích, čerstvé bylinky a elegantní nádobí.

@milou_interiorstyling

Skandinávská ložnice

Pro svou skandinávskou ložnici si představte relaxační prostor. Vyberte si postele s dřevěnými rámy, měkké ložní prádlo a vlněné koberce. Dodejte jim čistý vzhled uzavřenými odkládacími skříňkami a nočními stolky. Kromě neutrálních barev přidejte i nějaké pastelové, které podporují klidný spánek a relaxaci. Atmosféru skandinávského stylu doplňte rozptýleným osvětlením a přidejte kousky zeleně pro osvěžující spojení s přírodou.

Objevte všechny interiérové styly


Nejste si jisti, který styl je pro vás nejvhodnější?

Prohlédněte si jeVíce inspirací


 

Z našeho eshopu k vám domů – Přidejte se ke galerii #sharemevidaxl!

Inspirujte se s vidaXL!

Chcete si navrhnout bydlení svých snů? Kromě široké škály produktů, z nichž si můžete vybírat, budete také potřebovat trochu inspirace pro domov a zahradu. Vytvořili jsme tuto inspirativní stránku, abychom vás provedli nejznámějšími styly interiérového designu a krásnými trendy současnosti.

Udělat z vašeho bydlení domov znamená vyzdvihnout vaši jedinečnou osobnost v každém detailu. Nechte se námi inspirovat a prozkoumejte s námi seznam nejlepších interiérových stylů. Zamilujte se do minimalistické krásy skandinávského a moderního stylu nebo sáhněte po odvážném industriálním vzhledu. Seznamte se s interiérovým venkovským stylem –⁠ rustikální akcenty jsou nezapomenutelné. Co třeba krásné styly boho a retro? Pojďte si je prohlédnout!


#sharemevidaXL: naše produkty, váš design

Jsme hrdí, že inspiraci čerpáme ze skutečných domovů a od lidí, kteří do svého bydlení začlenili naše nábytková řešení a stylistické tipy. Naši zákazníci jsou hrdinové, kteří nás inspirují. Oceňujeme, že se s námi podělili o své pojetí bytového designu. Považujeme je za skvělý zdroj inspirace pro dům a zahradu.

Proto jsme vytvořili místo, kde se setkávají všechny styly a trendy v oblasti interiérového designu a kde jsou v centru pozornosti naši zákazníci. Inspirujte se výtvory našich zákazníků na stránce #sharemevidaxl, která je plně věnována vám a vašim kreativním návrhům. Můžete si zde prohlédnout širokou škálu našich produktů a jak vypadají, když se ocitnou ve skutečném domácím prostředí. Budete si moci prohlédnout, jak by se tyto styly mohly hodit do vašeho interiéru, a nechat se inspirovat! Chtěli byste zveřejnit vaše vlastní nápady? Podmínky najdete zde!


Přihlaste se k odběru inspirativních newsletterů

Věděli jste, že nejlepší inspirace interiérového designu vám může čas od času dorazit do e-mailové schránky? Představujeme: náš inspirativní newsletter! Pokud máte zájem, stačí se zaregistrovat a my vám budeme posílat naše neuvěřitelně užitečné newslettery. V našich newsletterech najdete vše od inspirace pro dům a zahradu přes dekorativní typy až po rozsáhlé kolekce skvělých věcí, které by se měly objevit v každé domácnosti.

Jako první se dozvíte o nových zajímavých trendech a novinkách v oblíbených designových stylech. Využijte newslettery jako zdroj inspirace pro své domácí projekty! Přihlaste se k odběru našich inspirativních newsletterů a připojte se ke komunitě vidaXL!