Skandinávský styl bydlení

Vzdušný, přírodní a nadčasový

 

Skandinávské bydlení by mělo být jednoduché, funkční a především vzdušné. Ačkoliv je minimalismus typickou vlastností skandinávského stylu, neznamená to, že je nudný, naopak je velmi hřejivý a příjemný. Tento interiérový styl je úzce propojený s přírodou, a tento vztah se projevuje v kombinaci typických materiálů a textur. Je to styl, který ve vás vyvolá pocit domova hned v okamžiku, kdy vstoupíte do dveří.

 

Zobrazit vše ve skandinávském stylu

 

Útulné skandinávské bydlení

Zde je několik typů a triků, které vám pomohou vytvořit typickou skandinávskou útulnou atmosféru. První pravidlo nám připomíná, že všechno nemusí být bílé. Pracujte s bílou jako základní barvou a přidejte přírodní barvy, jako je černá, šedá a pastelové odstíny, a také spoustu pestrobarevných rostlin. Hřejivou a útulnou náladu vám pomůže vytvořit velká spousta dřevěného nábytku a dřevěné podlahy v kombinaci s různorodnými texturami koberečků, pokrývek, polštářů a čalounění ve sladěných barevných tónech.

 

 

 

 

 

Pusťte dovnitř světla

Skandinávský interiér musí být vzdušný a plný světla. Protože pochází ze Skandinávie, kde zimy jsou dlouhé a tmavé, zajistit co největší přísun světla je klíčové. Pokud nemáte velká okna, umístěte vaše svítidla strategicky tak, abyste jejich světlo využili na maximum, a pracujte se zrcadly, která svými odlesky prosvětlí tmavé kouty.

 

 

Zobrazit vše ve skandinávském stylu

  

 

 

Zobrazit všechny styly pro 2021