Jak fungují aukce?

Jak se mohu zúčastnit aukce?
Abyste se mohli zúčastnit aukce, musíte být přihlášení ke svému uživatelskému kontu a mít aukční přezdívku. Pokud už máte konto, ale ještě jste si nezvolili aukční přezdívku, budete požádáni o vytvoření přezdívky před vaším prvním přihozením.

Aukční přezdívka
Vaše aukční přezdívka se zobrazí pokaždé, když v aukci přihodíte. Aukční přezdívka je veřejně zobrazená v historii příhozů, ke které se dostanete tím, že pod tlačítkem přihodit kliknete na link, který zobrazí počet příhozů.

Jak přihazovat v aukci
Každý chce vyhrát, ale jen za správnou cenu. Přestože vám doporučujeme, abyste přihazovali pouze na maximální hodnotu, kterou jste ochotní zaplatit, můžete zaplatit méně. V průběhu přihazování srovnáváme výši vašeho příhozu s příhozy ostatních účastníků. Pokud nabídnete nejvíce, automaticky přihazujeme za vás až do výše vašeho příhozu. Vaše nabídka je zvyšována jen o příhozy nezbytné k udržení vaší vysoké přihazovací pozice. Pokaždé, když je nabídka umístěna v posledních několika minutách aukce, přidává se do aukčního časovače další minuta.

Automatické přihazování
Náš systém automatického přihazování vám usnadní přihazování, a to tak, že se nebudete muset vracet k opakovanému zvyšování nabídky pokaždé, když někdo jiný přihodí.
Pokud přihazujete, zadejte maximální cenu, kterou jste za zboží ochotni zaplatit. Další účastníci nebudou znát váš maximální příhoz.
Budeme přihazovat za vás pomocí částky automatického zvyšování nabídky, která vychází z vaší momentální nejvyšší nabídky. Budeme přihazovat pouze tak, abychom vám zajistili pozici dražitele s nejvyšší nabídkou, anebo dosáhli rezervované ceny, a to jen do výše vaší maximální nabídky.
Pokud jiný dražitel nabídne stejnou nebo vyšší maximální nabídku, upozorníme vás, takže budete moci svou nabídku zvýšit. Vaše maximální nabídka zůstane tajná až do chvíle, kdy ji převýší příhoz jiného dražitele.

Příklad:
Současná nabídka pro dražený předmět je 300 Kč. Neil je dražitel s nejvyšší nabídkou za zboží: 360 Kč. Jeho maximální nabídka zůstává pro ostatní účastníky tajná.
Loraine vidí zboží a přihodí maximální nabídku 450 Kč. Loraine se stává dražitelem s nejvyšší nabídkou.
Neilův příhoz je zvýšen na hodnotu jeho maximální nabídky: 360 Kč. Lorainin příhoz je nyní 390 Kč
Zašleme Neilovi e-mail, že jeho nabídka byla překonána. Pokud Neil nezvýší svou maximální nabídku, zboží získá Loraine.

Chci změnit svou nabídku
Svou maximální nabídku můžete kdykoliv zvýšit. Stačí jen přihodit vyšší částku. Pokud budete chtít sovu maximální nabídku snížit, platí pro to zvláštní pravidla.

Zvýšení vaší maximální nabídky
Svou maximální nabídku můžete zvýšit kdykoliv před skončením aukce. Stačí jen zmáčknout tlačítko „Přihodit teď“ na stránce produktu a zadat svou novou nejvyšší nabídku. Nemůžete zadat nižší částku, než je vaše předchozí nabídka. Co je třeba udělat, abyste snížili nebo zrušili svou nabídku, se dočtete níže.

Abyste zjistili svou současnou nejvyšší nabídku, přejděte do Mého konta. V levé části stránky rozklikněte “Moje automatické nejvyšší příhozy”. Na následující straně se vám zobrazí podrobnosti o veškeré vaší přihazovací aktivitě.

Snížení vaší maximální nabídky
Svou maximální nabídku nemůžete snížit. Existuje možnost vaši nabídku stáhnout. Přesto je však příhoz závaznou smlouvou, jejímž stranám je dovoleno zrušit nabídku jen za velmi přísně definovaných okolností.

Mohu stáhnout nebo zrušit svůj příhoz?
Pokud přihodíte v aukci na vidaXL, uzavíráte závaznou smlouvu. Přesto je možné nabídku před koncem aukce vzít zpět, ale jen za výjimečných okolností. Pro další informace prosím kontaktujte náš zákaznický servis.

Výjimečné okolnosti:
Při zadávání své nabídky jste udělali chybu, např. 15000 Kč místo 150 Kč.
Popis zboží byl po zadání vaší nabídky značně pozměněn.

Mnou sledované aukce
Na stránce se zbožím v aukci můžete kliknout na odkaz (pod tlačítkem “Přihodit teď”), abyste položku přidali na seznam vámi sledovaných položek.

Pravidla aukcí 

  • Pouze nové zboží
  • Doprava zdarma & vrácení zboží zdarma
  • Žádné aukční poplatky navíc
  • Aukce začínají na 30 Kč

Vyhrál(a) jsem aukci
Přejděte do nákupního košíku a uhraďte produkt, který jste vyhráli v aukci. Objednávku musíte dokončit do 3 dnů.

Vezměte prosím na vědomí, že stejný produkt si nemůžete koupit, pokud nedokončíte transakci vyhrané aukce.

Vydražil jsem zboží, ale už ho nechci zakoupit 
Přihazování nebo nákup na stránkách vidaXL je považováno za smlouvu, a vy jste tedy povinni zboží zakoupit. Pokud máte presto pocit, že máte legitimní důvod pro to, abyste si zboží nakonec nekoupili, můžete kontaktovat náš zákaznický servis a vysvětlit svou situaci.

V případě, že nebudeme souhlasit se zrušením transakce a vy zboží nezaplatíte, na vašem účtu bude zaznamenána nezaplacená položka. Pokud bude na vašem účtu zaznamenáno příliš mnoho nezaplacených položek během krátkého časového úseku, bude váš účet pozastaven.

 


Příloha/přílohy

Všeobecné podmínky aukcí