Žhavé trendy: Samet

Moderní elegance a hebký šarm sametu

 

Sametem se lidstvo obklopuje už po staletí. Není tudíž žádné překvapení, že je dodnes jedním z nejpopulárnějších designových trendů. Samet se jako materiál v interiérovém designu nádherně vyvíjel od tmavého viktoriánského pojetí až po moderní uplatnění, jak ho známe dnes.

Když přijde na bytový design, samet má jednu báječnou výhodu: hodí se doslova kamkoliv. Můžete ho přinést do jakékoli místnosti, doplnit jím jakoukoli kompozici a skombinovat ho s jakýmkoli stylem nebo typem nábytku. Máte chuť experimentovat s odvážnými designy a výraznými kusy? Samet vám to umožní! Ale i když chcete dosáhnout spíše subtilnější elegance, sametové doplňky jsou skvělá volba. A v neposlední řadě nezapomeňte, že sametem se můžete nechat inspirovat k hravému spojování kontrastů pro unikátní visuální efekt.

 

 

Výrazné kusy

Samet je působivou dekorací sám o sobě. Kamkoliv ho v interiéru umístíte, vytvoří jedinečný efekt, kterého žádným jiným materiálem nedosáhnete. Sametový nábytek vybírejte podle toho, kterou místnost právě zařizujete či renovujete. Pokud do obývacího pokoje přidáte sametovou pohovku, místnost se okamžitě rozzáří. Můžete si vybrat mezi sametovou pohovkou ve stylu Chesterfield v jasných barvách a minimalistickým modelem s kovovými nohami pro moderní vzhled.

Sametem čalouněná postel zase dokáže vnést do vaší ložnice sofistikovaný šarm. Chcete-li se probouzet v elegantním prostředí, zvolte si detailně zpracovaný design nebo svůj prostor prosvětlete jednoduchými liniemi v neutrálních odstínech. Také doporučujeme přidat sametové křeslo s vysokým opěradlem, které je tou nejlepší ingrediencí pro útulně zařízený koutek a pohodová odpoledne. Se sametovými jídelními židlemi zase zcela proměníte vzhled vašeho jídelního koutu. Na výběr máte moderní design se semišovou sametovou texturou nebo viktoriánská sametová čalounění v tmavších tónech.

 

 

Luxusní doplňky

Velké sametové kusy se samozřejmě nemusí líbit každému. Ale to neznamená, že je třeba zanevřít na celý sametový trend! Svůj interiér můžete zkrášlit menšími sametovými doplňky. Perfektní doplňky ze sametu jsou takové, které s sebou přináší tu správnou dávku romantického šarmu. Atmosféru své ložnice můžete ozvláštnit sametovými nočními stolky nebo lavicí k nohám postele. Sametové poufy a taburety jsou super stylové a pohodlné a hodí se do každého obývacího pokoje, ať už je zařízený jakkoli. Dalším atraktivním detailem, který by mohl vkusně oživit vaše bydlení, je sametový konferenční stolek – jedná se o poměrně unikátní způsob, jak dosáhnout ladnosti v obývacím pokoji. Pokud stále váháte, zda je samet ta nejlepší volba pro váš dekor, doporučujeme vám zastínit jím vaše okna. Sametové závěsy dodají místnosti hloubku, zatímco menší doplňky, jako jsou polštářky nebo stínidla, oživí prostor svou bohatou texturou.

 

      

Dramatické barvy versus jemné odstíny 

Návrat k tradičnímu uplatnění sametu s sebou přinesl kombinace odvážných a dramatických barev a lesklých knoflíků nebo kontrastních švů. Pokud chcete dosáhnout výrazného estetického efektu, zvolte samet v barvě polodrahokamů, jako je tmavě zelená, hluboká modř nebo rubínová červená. Moderní pojetí bytového designu nás směřuje spíše k subtilnějšímu využití sametu. Vyberte si samet v růžovém odstínu nebo barvě kachních vajec (ani zelená, ani modrá, ani tyrkysová – prostě dugg egg green), nebo dokonce v bílé barvě. Světlejší barvy můžete používat bez obav! Pokud si vyberete samet, který byl ošetřený proti vzniku skvrn, budete se ze svého sametového nábytku těšit po dlouhé roky.