Nejžhavější trendy: zlaté akcenty

Správná dávka luxusního půvabu, aby váš dům zazářil

 

Zlato je odjakživa symbolem bohatství a luxusu. Uplatnění zlata v interiérovém designu se v čase vyvíjelo, v některých dobách sloužil k vytvoření honosného interiéru, jindy byl stylovým kýčem. Pokud ho ale použijeme vyváženě, zlato vytvoří právě tu hledanou atmosféru luxusu a elegance.

Dnes jsou zlaté akcenty opět v módě a rozhodně si zaslouží naši pozornost. Nebojte se použít zlaté prvky tam, kde chcete dosáhnout elegantní atmosféry, nebo stylovými zlatými detaily završte zařízení vašeho pokoje. Zkrášlete svůj domov se zlatými doplňky nebo nábytkem se zlatou povrchovou úpravou. V takto delikátně zařízeném bydlení se budete cítit skvěle!

 

 

Barevné kombinace, které jsou jak odvážné, tak uklidňující

Uplatnění zlatých akcentů v bydlení vám může připadat jako výzva, ale je spíše příležitostí naučit se svůj interiér neodbývat a dolaďovat drobné detaily. Efekt zlatých doplňků je třeba umět ztlumit pečlivě vybranou barevnou paletou, proto jsme pro vás připravili několik možností.

Nejbezpečnější volba je zkombinovat zlaté akcenty s černou a bílou. Tato kombinace vytvoří dokonalý rafinovaný vzhled. Nebo použijte neutrální tóny v kombinaci se zlatem. Tato kombinace váš domov příjemně prohřeje. A nakonec můžete zkusit odvážné barevné schéma a použít zlato s tmavě zelenou nebo modrou, nebo dokonce s odstíny růžové a champagne, pokud chcete ukázat svůj designérský talent.

 

 

Zlato je třeba používat se správnými materiály

Zlato je třeba zkombinovat s vhodnými materiály. Jelikož je samo o sobě honosné, potřebuje subtilní podklad, aby zazářilo, ale nezahlcovalo. Když vybíráte nábytek a doplňky, zvolte materiál, které vyhovuje vašemu prostoru, aby výsledek působil vyváženě. Zlato v kombinaci s ocelí nebo sklem vytvoří moderně laděný interiér. Nebo slaďte zlaté akcenty s masivním dřevem, pokud se vám líbí vše, co je klasické. Hledáte něco extravagantního? Pak zpárujte zlaté detaily s mramorem a sametem.

 

      

Použijte zlaté akcenty k proměně střídmého v úchvatné

Černobílé minimalisticky zařízené interiéry si také zaslouží vyniknout. Troška pozlátka je skvělé řešení. Polštářky, závěsy nebo stojany lampiček a další doplňky mohou být ideální zlaté akcenty, které do takového bydlení vnesou vibrující, stylový look. Ve specifických koutech vašeho bydlení s nimi vytvoříte hřejivou a lákavou atmosféru a zároveň zdůrazníte svůj stávající design. Pamatujte také, že zlaté detaily dokáží přitáhnout pozornost k menším pokojům nebo prostorám! Lesk zlata vytvoří dojem, otevřenosti a prostoru.