Tipy pro výběr koncového stolku

Váš obývací pokoj je srdcem vašeho domu. Zde pořádáte filmové noci, setkáváte se s přáteli nebo relaxujete na pohovce s dobrou knihou. Prvním krokem k vytvoření takového pohodlí, jaké v tomto prostoru potřebujete, je pořídit si správnou pohovku. Ale když přijde na styl a praktičnost v obýváku, koncové stolky jsou zkrátka nutnost.

Vybírat koncové stolky může být zábava, ale víte, jak si vybrat takové koncové stolky, které odpovídají vašemu vysněnému designu? První věc, kterou je třeba mít při výběru na paměti, je účel. Koncové stolky vám pomohou udržovat ve věcech pořádek a mít je na dosah ruky. Patří vedle vaší pohovky nebo křesla a nezapomeňte, že na celkový charakter pokoje a atmosféru v něm mají velký vliv.

Na výběr je tak mnoho možností, že vybrat si tvar koncového stolku není jednoduché. Totéž platí pro výběr barvy koncového stolku, která musí ladit s vaším interiérem. Abychom vám výběr usnadnili, vytvořili jsme tento malý návod, jak si vybrat materiál koncového stolku a další nápady pro jeho zakomponování do vašeho interiéru.  

 

K čemu se vám hodí koncový stolek?

Koncové stolky jsou všestranné kusy nábytku. Můžete do nich uložit vše, co byste mohli potřebovat při relaxaci na své pohodlné pohovce. Koncové stolky vám umožní zdůraznit váš prostor, stačí si vybrat z mnoha tvarů a stylů, které jsou dostupné na trhu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jaký koncový stolek vyhovuje právě vašemu prostoru a stylu vašeho interiéru.

Mějte na paměti, že mnoho lidí si místo konferenčních stolků vybírá koncové stolky. Pořiďte si dva podobné do páru nebo zkuste styl mix & match a zkombinujte stolky různých stylů pro ještě větší vizuální efekt. Hrajte si s různými materiály a tvary pro luxusní vzhled.

 

Jak si vybrat perfektní koncový stolek

Koncový stolek se umísťuje vedle vašeho oblíbeného křesla nebo pohovky. Zde můžete odkládat televizní dálkové ovladače, knihy a časopisy nebo šálek čaje. Při nákupu koncového stolku si mnoho zákazníků pokládá otázku, zda by koncové stolky měly být vyšší nebo nižší než pohovka. Můžete si je pořídit stejně velké jako je područka pohovky, přičemž standardní výška je 60 až 80 cm. V ideálním případě by koncové stolky měly být o 2 až 7 cm nižší, než je područka pohovky. Tento malý detail vám přinese pohodlí, kdykoli se natáhnete pro svou knihu.

Jelikož koncové stolky jsou na výběr v různých tvarech a velikostech, musíte zvážit, jak velký by měl váš koncový stolek být. Toto rozhodnutí závisí na vašem prostoru, potřebách a k jakému účelu si ho pořizujete. Zvažte prostor, který máte vedle pohovky, a nezapomeňte, že váš interiér musí dýchat. Proto kolem vašeho koncového stolku ponechte dostatek místa a raději se rozhodněte pro menší koncový stolek, pokud je to nutné. Při zařizování není nutné vyplnit celý prostor, zkuste spíš vytvořit vzdušný, otevřený interiér.

Koncové stolky jsou skvělý doplněk, když přijde na zkrášlování vašeho obývacího pokoje. Podívejme se nyní na šířku vašeho odkládacího stolku. Jeho šířka se odvíjí od účelu, ke kterému ho chcete používat. Pokud si na něj budete odkládat knihy, časopisy nebo na něj postavíte lampu, pak stolní deska musí být široká nejméně 55 cm. Některé mají i další úložné prostory, jako jsou zásuvky nebo police. Proto vám doporučujeme rozhodnout o jeho účelu, než budete vybírat styl a design koncového stolku.

Najděte koncové stolky, které si zamilujete

Zbožňujeme koncové stolky, protože nabízejí tak moc kreativních možností v interiéru. Pokud vás zajímá, zda vaše koncové stolky musí ladit, zvažte atmosféru, kterou si doma chcete vytvořit. Pojďme si prohlédnout celou nabídku a seznámit se s tvary, styly a barvami, ze kterých si můžete vybrat.

 

Tvar

Kulaté koncové stolky jsou ideální volba pro menší prostory, kde se vám hodí další úložné prostory. Vypadají báječně v každém interiéru a vyjímají se nejlépe, když jimi doplníte své křeslo nebo pohovku bez područek. Kulaté koncové stolky také dokážou vyvážit místnost po geometrické stránce.

Čtvercové koncové stolky jsou skvělé místo, kam si můžete vystavit vaši oblíbenou lampu. Nabízejí více úložného prostoru a dokonale se hodí k rohovým pohovkám. Čtvercové koncové stolky také do vašeho obývacího pokoje vnesou výrazný designový prvek.

 

Styl

Nabídka koncových stolků je opravdu obrovská, zejména když přijde na jejich styl. Abyste si výběr usnadnili, řiďte se podle vašeho stávajícího designu. Pokud dáváte v obývacím pokoji přednost minimalistickému vzhledu, přidejte pro kontrast výrazný koncový stolek. Zkuste dřevěný nebo betonový stolek s dekorativními detaily nebo ozdobnou nohou. Živé barvy prozáří vaši místnost a vytváří úžasné kontrasty.

Méně je vždy více. Zejména pokud jsou ve vašem obývacím pokoji velké nábytkové kusy, čalouněné pohovky a výrazné vzory. Vyberte koncový stolek s čistými liniemi a tenkými nohami pro atmosféru otevřeného prostoru. Nezapomeňte, že zkombinováním několika různých koncových stolků můžete vytvořit stylovou texturu. Pracujte s neutrálními tóny a využijte transparentní prvky

 

Materiál

Při výběru perfektního koncového stolu je také třeba dávat pozor na ostatní stoly a nábytkové kusy ve vašem obývacím pokoji. Zvažte koncové stolky z betonu nebo kovu, abyste vyvážili robustní dřevěný konferenční stolek. Pokud zařizujete tmavší místnost, pak vám doporučujeme akrylové koncové stolky nebo skleněné modely. Ve vašem prostoru tak snáze zajistíte světlý a zároveň vibrující vzhled vašeho prostoru.

Mramorové povrchové úpravy vynikají svou nadčasovou estetikou a jsou ideální pro servírování či odkládání nápojů. Další materiály na výběr jsou sklo a kámen, takže můžete zvolit také skleněný nebo kamený koncový stolek. Hledáte něco výrazně atraktivního? Pak vyzkoušejte moderní kombinaci kovu, jako je měď nebo hliník, s masivním dřevem.

Na koncové stolky můžete nahlížet jako na skvělé dekorativní prvky s úložným prostorem. Hrajte si s různými barvami a materiály a zakomponujte je do požadované atmosféry obývacího pokoje. Postupujte podle našeho jednoduchého návodu, jak si vybrat koncový stolek, a budete mít ze svého nového přírůstku radost.