Průvodce nákupem konferenčního stolku: jak vybrat dokonalý stolek

Při zařizování obývacího pokoje je třeba věnovat pozornost několika klíčovým bodům. Potřebujete pohovku, kde najdete veškerý komfort, křeslo pro vaše chvíle relaxace a skvělá televizní stěna či stolek. Pak je tu stylový koberec, který spojují všechny prvky dohromady. Nábytek, který je často přehlížen jako méně důležitý, je konferenční stolek. Jak si vybrat nejlepší konferenční stolek?

Konferenční stolek je důležitý! V obývacím pokoji totiž dokáže vytvořit estetickou jednotu. Konferenční stolek také dokonale kombinuje styl s užitečností. Je to místo, kam si můžete odložit kávu, oblíbenou knihu, dálkový ovladač a telefon, a dokonce si zde můžete pohodlně dopřát večeři při sledování oblíbených pořadů.

Potřebujete nový konferenční stolek? Pokud ano, doporučujeme vám našeho průvodce, jak si vybrat konferenční stolek. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět, abyste se rozhodli správně!

 

Ujistěte se, že vyberete stolek správných rozměrů

Každý nákup nábytku začíná měřením. Vzhledem k tomu, že konferenční stolky jsou druhá polovička vaší pohovky nebo křesel, musí se k nim hodit svými rozměry. Obvykle se pořizuje konferenční stolek ve stejné výšce jako pohovka nebo až o 5 cm nižší, než je výška místa k sezení. Vyšší pohovky žádají vyšší konferenční stolky, zvláště pokud máte doma často hosty. Takové řešení nabízí více pohodlí pro servírování nápojů na konferenční stolek.

Když přemýšlíte o tom, jak velký (či malý) konferenční stolek byste měli koupit, jeho výška není jediné, co je třeba poměřovat. Jak už jsme zmínili, váš konferenční stolek si musí rozumět s vaší pohovkou, zejména pokud jde o délku. Stolek by měl mít délku, která odpovídá dvou třetinám jeho délky. Takový konferenční stolek je praktický, protože ho můžete využívat ze všech stran pohovky.

Pamatujte ponechat kolem stolku dostatek místa. Standardní rozměr, který umožňuje pohodlný prostor pro přecházení, vyžaduje 30 až 45 cm mezi pohovkou a stolkem. A pokud máte také televizní stolek, zachovejte mezi ním a konferenčním stolkem mezeru alespoň 60 až 76 cm. Získáte tak dostatek prostoru k pohybu a váš obývací pokoj bude působit vzdušně, ale zároveň kompaktně.

Důležité pro výběr ideálního konferenčního stolku jsou také rozměry ostatního nábytku a jeho rozložení v místnosti. Stejně zásadní je také tvar stolku, protože různé tvary v prostoru vypadají a zapůsobí velmi odlišně.

 

Jak si vybrat dokonalý tvar konferenčního stolku?

To závisí na tom, jak vypadá zbytek vašeho pokoje a jaká je vaše domácnost. Pokud máte děti, doporučujeme zvolit kulaté nebo oválné konferenční stolky. Jsou nejen vhodné pro děti, ale také pomohou vytvořit útulnou atmosféru, kterou obdélníkové stolky prostě neumí. Kulaté a čtvercové stolky se naopak úžasně hodí do menší místnosti, protože dávají iluzi větší hloubky.

Pokud hledáte konferenční stolek pro obývací pokoj, který slouží zejména dospělým, pak máte veškerou svobodu pohrát si s různými tvary a styly. Obdélníkové a oválné konferenční stolky jsou správná volba pro větší místnosti a větší nábytkové sestavy. Přidejte jeden velký obdélníkový stolek před působivou pohovku nebo pracujte se sadou 2 nebo 3 stolků pro větší vizuální efekt. 

Materiál a styl

Nabídka konferenčních stolků je obrovská, a tak najít ten perfektní se může zdát takřka nemožné. Seznámit se blíže s jednotlivými materiály vám může pomoci.

Dřevo je stále jedna z nejpopulárnějších možností při výběru konferenčních stolků, protože dřevo je zkrátka nadčasový materiál. Chcete něco unikátního? Pak se zaměřte na detaily, kterými toho můžete dosáhnout. Zvolte klasický mahagon pro tradičnější interiér nebo si vyberte konferenční stolek z mangovníku nebo teaku a získejte bohémský vzhled. Pokud máte rádi zručnou rukodělnou práci, rozhodněte se pro vintage kusy nebo stoly vyrobené z recyklovaného dřeva.

Pokud je vaším cílem moderní interiér nebo industriální styl, stále máte z čeho vybírat. Je tu sklo, kov, sklolaminát nebo mramor. Konferenční stolky z těchto materiálů vypadají skvěle a umožňují kreativní aranžmá v prostoru. Nezapomeňte však, že skleněné konferenční stolky nebo kovové s ostrými rohy jsou méně bezpečné, pokud si v okolí hrají děti. Pokud máte domácí zvířata, hledejte stolek, jehož povrch se snadno čistí.

Nezapomeňme na kůži, samet, nebo dokonce hedvábí. Ano, můžete mít sametový konferenční stolek! Tyto vzácné textilie dokážou proměnit běžný stolek v ohnisko obývacího pokoje. Takové stolky se hodí k různým stylům, od retro a bohémského až po moderní (zvolíte-li kožené). Navíc s sebou do obývacího pokoje přináší eklektickou náladu, která je v těchto dnech tak populární.

Pokud se chcete rozhodnout pro správnou barvu vašeho konferenčního stolku, podívejte se na svůj stávající dekor. Můžete experimentovat s různými odstíny, zdůraznit výhody místnosti. Skleněné a mramorové konferenční stolky budou mít obrovský úspěch v tmavších místnostech nebo skandinávském interiéru. Přírodní odstíny zafungují v každé možné kombinaci, zatímco tmavé tóny se hodí do klasického nebo retro stylu. 

 

Podívejte se na funkce vašeho konferenčního stolku

Nezapomeňte, že perfektní konferenční stolek je nejen nádherný, ale také praktický. Zkuste najít takový, který nabízí vestavěný úložný prostor. Některé stolky pak mají poličky a zásuvky, užitečné pro ukládání dálkových ovladačů a dalších věcí, které chcete mít po ruce, zatímco relaxujete v obývacím prostoru. Existují i konferenční stolky s kolečky, které můžete snadno přemisťovat. Nyní, když víte, jak si vybrat perfektní konferenční stolek, objevte naše oblíbené kusy níže.