Nákup zahradního nábytku –⁠ vše, co potřebujete vědět

Čas strávený venku je nedocenitelný. Ať už máte jen malou zahrádku nebo velký pozemek, malou terasu či prostorný balkon, dostupný prostor byste určitě měli využít na maximum.

Není nic lepšího, než si vychutnat poklidnou ranní kávu na balkonu nebo za teplých večerů prostřít k večeři na terase. A pokud máte velkou zahradu, proč ji neproměnit v osobní ráj!

Jak si vybrat zahradní nábytek, který vyhoví všem vašim potřebám, vám poradíme v našem průvodci nákupem zahradního nábytku. Zde najdete vše, co potřebujete vědět, abyste si zařídili dokonalé venkovní bydlení.

 

Klimaticky odolný zahradní nábytek 

Prostor venku má jednu úžasnou výhodu –⁠ je neuvěřitelně všestranný. Je ideální pro relaxaci po dlouhém dni, stolování na čerstvém vzduchu a samozřejmě to nejlepší místo pro grilovací párty. Zde si děti mohou hrát na čerstvém vzduchu, dospělí zde mohou pracovat z domova a cítit se přitom jako na prázdninách nebo se může celá rodina pustit do zahradničení.  

Všichni milujeme slunce, ale umíme využít potenciál své zahrady po celý rok? Je to možné a řešením je klimaticky odolný zahradní nábytek, doplněný dalšími produkty pro venkovní bydlení, abyste bez ohledu na počasí mohli trávit čas mimo zdi vašeho domova. 

Prvním krokem při navrhování ideálního venkovního bydlení je rozhodnout se pro konkrétní účel. Jak budete svůj venkovní prostor používat totiž ovlivní, jaký druh nábytku potřebujete. Chcete si užívat celoroční výhled do zahrady? Vyberte si klimaticky odolný terasový nábytek. Je útulný, stylový a odolný a dostupný v různých stylech, takže snadno najdete nábytek přesně podle svých potřeb. 

Abyste našli to nejlepší, věnujte nákupu čas a zvažte každý detail. Nejprve zvolte materiál, z jakého by váš nový nábytek měl být vyrobený.

 

Jaký zvolit materiál pro zahradní nábytek? 

Při výběru nejlepšího materiálu pro zahradní nábytek rozhodují zejména vaše osobní preference. Pojďme ale začít s nejpopulárnějším –⁠ a také naším oblíbeným – materiálem: ratan. Ratan milujeme z mnoha důvodů. Je extrémně všestranný a pohodlný, ale má také dlouhou životnost, je odolný proti povětrnostním vlivům, je lehký a vyžaduje jen minimální údržbu. Ratan také vzdoruje UV záření, takže si svůj skvělý vzhled zachovává rok za rokem.

Pokud jste milovníkem industriálního designu, doporučujeme vám lehký hliník a robustní práškově lakovanou ocel. Oba materiály jsou klimaticky odolné a mají dlouhou životnost. Hliníkový i ocelový nábytek si můžete vybrat v celé řadě působivých designů a vybrat si ideální model pro industriální, romantický nebo moderní styl.

Pak je tu samozřejmě dřevo. Dřevo je nádherné a hřejivé a svým šarmem dokáže projasnit každé místo. Pamatujte, že dřevo vyžaduje trochu údržby a za špatného počasí je třeba ho uložit. Plast je další skvělá volba, kterou často uvidíte v moderních zahradách. Poskytuje pohodlí a má velmi nízké nároky na údržbu, takže si plastový nábytek můžete užívat po mnoho dalších let.

 

Vybíráme zahradní nábytek podle jeho účelu

Je tak mnoho možností na výběr! Malý balkon můžete proměnit v útulné místo, kde se rádi usadíte ke společné chvilce s kávou. Stačí jen najít ideální balkonový set 2+1. Vyberte si kulatý stolek a dvě pohodlné židle ve vašem oblíbeném stylu. Lidé, kteří si rádi užívají roli hostitele a nejraději pro hosty prostřou na terase, potřebují zahradní jídelní set, který také najdete v celé řadě stylů a tvarů.

Užívat si ve volném čase na slunci s rodinou nebo přáteli vyžaduje pohodlné vybavení, jako je zahradní pohovka nebo zahradní sedací souprava. Přidejte taburety pro extra místo k sezení nebo modulární paletový nábytek v jakékoli formě podle vašeho přání –⁠ od 1místné až po 8místné paletové sedací soupravy. Zahradní lavičky jsou také skvělý doplněk, zejména chcete-li stylově ušetřit místo.

Pokud by vaše zahrada měla být místem k odpočinku, doporučujeme zahradní lehátko nebo nějakou okouzlující zahradní postel. Venkovní prostory jsou také skvělé pro společenské akce. V tomto případě jsou nejlepším řešením skládací židle spolu se zahradními polštáři a opět poufy, taburety nebo podnožkami.     

 

Zahradní doplňky, které určitě potřebujete

Rozšiřte možnosti svého venkovního bydlení s doplňky, které vám usnadní život v nejedné situaci. Během horkých letních dnů budete určitě potřebovat slunečník, aby vás ochránil před spalujícím sluncem. Všechny zahradní párty budou mít úspěch pouze tehdy, rozpálíte-li zahradní gril a k zahradnímu baru postavíte skládací barové stoličky.

V uspořádané a dobře zorganizované zahradě se odpočívá lépe. Přidejte tudíž alespoň jeden zahradní úložný box. Vyberte si takový, který ladí s vaším designem, a používejte ho k ukládání podušek nebo jiného příslušenství. Některé boxy poslouží také jako další místo k sezení. K odpolední pohodě není nic lepšího než zahradní houpačka nebo závěsné křeslo. Aby vás z vlastní zahrady nevyhnal chlad, pořiďte si mísu na oheň. Pohodlné podušky a přikrývky doplní útulné venkovní posezení za pozdních podzimních večerů.

 

Zahradní nábytek, který se snadno udržuje 

Při úvahách o tom, jak si vybrat zahradní nábytek, je důležitým faktorem snadná údržba. Hledejte nábytek, který se snadno udržuje čistý. Kryty na zahradní nábytek jsou další chytrá investice. Jsou odolné proti vodě a ochrání váš nábytek, pokud ho nemáte kam za špatného počasí uložit.

S tím vším na mysli se vám určitě podaří vytvořit skvělé venkovní bydlení. Podívejte se na prostor, který máte k dispozici, promyslete si jeho účel a nakupte produkty, které splní všechny vaše potřeby. Níže najdete naše oblíbené kusy zahradního nábytku, kterými se můžete při navrhování dokonalého venkovního bydlení inspirovat. 

 

 

<