Trend: malý městský balkon

Omezený prostor, nekonečný potenciál: univerzální a zároveň kreativní městský balkon

Koupit vše pro balkonkeyboard_arrow_right

Kdokoliv bydlí v městském bytě, určitě nejvíc touží po vlastním venkovním prostoru. Balkon, ať už je jakkoli skromný, vám umožní ve volném čase relaxovat na slunci.

Na každém balkonu se najde dostatek místa pro krásné a příjemné balkonové posezení. Například s vhodným balkonovým nábytkem lze velkorysý prostor proměnit v ideální místo pro odpočinek a slunění za líných letních odpoledních. Na druhou stranu, pokud hledáte řešení pro malé balkonové sezení, jistě vás potěší, že existuje mnoho způsobů, jak si zařídit malý, ale pohodlný balkon.

Jak si mohu zařídit balkon?

Při zařizování malého balkonového posezení musíte kromě jeho velikosti myslet i na své potřeby a způsob, jakým ho budete využívat. Proto vám také doporučíme hned několik stylistických možností.

Co takhle proměnit svůj balkon v krásnou soukromou kavárnu? Můžete si tak venku užívat dlouhé pauzy na kávu s dobrou knihou nebo s přáteli a zároveň si dopřát vytoužené soukromí. Ideální volbou pro posezení na malém balkoně je balkonový neboli bistro set, přičemž můžete ze spousty designů vybírat takový, který bude ladit s vaším interiérem. Nezapomeňte, že při navrhování balkonového posezení je zásadní vybrat malý stolek, který ponechá dostatek místa pro procházení nebo pro větší a pohodlnější židle.

 

Praktické i kreativní návody, jak zařídit stylový balkon

Chcete-li maximálně využít prostor malého balkonu a vytvořit místo, kde se dokonale odpočívá, můžete zkusit přidat jednu nebo dvě lavičky. Lavičku doplňte pohodlnými polštáři a poohlédněte se po malém venkovním stolku, který bude ladit s tímto pohodovým designem.

Případně můžete pro své balkonové sezení zvolit bohémštější atmosféru s polštářky a pufy. Detaily, jako jsou barevné polštáře, měkký koberec a provázková světla nebo jiná nápaditá svítidla, vytvoří úžasný a inspirativní bohémský ráj.

 

Jaké doplňky by na vašem balkonu neměly chybět?

Váš balkon, stejně jako každá jiná místnost ve vašem domě, musí být funkční a poskytovat vám požadované pohodlí. Balkonové doplňky nejen zkrášlují prostor, ale dodávají mu také pocit praktičnosti a proměňují přehlížený kout v příjemné místo k odpočinku.

Inspirace nejnovějším trendem malých balkonů může být skvělým začátkem. Bez ohledu na to, jaký typ sezení si vyberete, doporučujeme vám myslet především na vaše pohodlí. Jak již bylo zmíněno, polštářky dokážou pro váš komfort zázraky.

 

Pohodlné podušky na křesle nebo lavici pro každý vkus

Možná budete chtít svůj balkonový set doplnit stylovými podsedáky na balkonové židle, nebo se možná rovnou rozhodnete pro balkonové lavice s poduškami. K tomuto účelu jsou ideální naše dekorativní zahradní podušky, které jsou k dispozici v různých barvách a tvarech a vyrábějí se z dobře padnoucích, vysoce kvalitních tkanin.

Abyste na balkonu dosáhli útulného a příjemného vzhledu, můžete ho doplnit venkovními koberci. Nejenže dopřejí vašim nohám měkký pocit, ale koberce také stírají hranice mezi vnitřním a venkovním prostorem a umožňují vytvořit soudržnou domáckou atmosféru.

Užitečná rada: pokud jste obdařeni balkonem, budete chtít čas strávený venku využít co nejlépe bez ohledu na počasí. Abyste se ochránili před ostrými UV paprsky a získali trochu soukromí, doporučujeme instalovat nástěnný slunečník nebo balkonovou zástěnu. Za chladných večerů vás pak zahřejí měkké a příjemné přehozy, takže nemusíte utíkat dovnitř hned po západu slunce. Nezapomeňte je proto přidat na svůj seznam balkonových doplňků.

Jak navrhnout funkční a zároveň stylový balkon


Jak vypadá váš vysněný balkon? Když si ho zkusíte představit, podobá se více malé oáze klidu a pohody nebo domácí kanceláři pod širým nebem? Neexistuje žádný důvod, proč byste nemohli obyčejnou pracovní dobu proměnit v příjemný zážitek na vlastním balkoně. Vše, co potřebujete, je stabilní stůl, který je dostatečně velký na to, aby se na něj vešel váš notebook a pohodlné křeslo.

Nejjednodušší způsob, jak si navrhnout multifunkční městský balkon, je zvolit balkonový závěsný stolek. Tento stolek se hodí k práci na počítači, ale můžete ho také snadno složit, když ho zrovna nepoužíváte. Co se týče židle či křesla, máte při výběru veškerou volnost, ale ujistěte se, že od sedáku židle ke spodní straně stolní desky ponecháte 25 až 33 cm, abyste si zaručili správné držení těla.

 

 

 

Top 5 tipů na stylizování balkonu


Váš balkon, vaše pravidla! Existuje nekonečné množství stylistických možností, jak si vytvořit malý městský balkon, který bude funkční a okouzlující. Pokud mu ovšem chcete vtisknout trochu ze své osobnosti, promyslete si některé závěrečné úpravy a módní prvky, které by na balkonu neměly chybět. Styl doplňků a design uspořádání, který se ve vašem prostoru nejlépe osvědčí, by rozhodně měl vycházet z toho, jak si výzdobu balkonu představujete. Zkuste se spolehnout na svůj vlastní estetický cit a zároveň zahrnout praktická řešení, která odpovídají vašim zvyklostem a potřebám.

  1. Rozhodněte o celkové atmosféře výběrem krásných svítidel, jako jsou provázkové a závěsné lampy, svícny a cokoli dalšího, co by mohlo na váš balkon vnést relaxační prázdninovou náladu.
  2. Abyste si svůj městský venkovní prostor mohli užívat i v době, kdy slunce jasně svítí, zastiňte ho balkonovým slunečníkem nebo zástěnou.
  3. Nemáte dostatek místa pro úložné prostory i posezení? Balkonová úložná lavice s vnitřním prostorem, kam si můžete uložit vaše věci, je dost možná ideální způsob, jak spojit praktičnost a styl.
  4. Macramé závěsy jsou skvělá dekorace, pokud chcete vnést na balkon trochu bohémské atmosféry. Experimentujte s různými barvami a vzory macramé tak, aby ladily s dekorem vašeho balkonu.
  5. Co může na vašem malém městském balkoně okouzlit více než krásná rostlina? Spousta a spousta rostlin! Investujte do několika květináčů a vyvýšených záhonů a vneste na svůj balkon nadčasovou krásu přírody.