Nádherný bambusový zahradní nábytek

Proměňte svou zahradu v oázu klidu a míru

 

Bambusový zahradní nábytek kolem sebe šíří speciální atmosféru. Bambusový trend pro venkovní bydlení je nejen velmi oblíbený, ale také všestranný. Bambus je totiž fantastický materiál, který se zabydlel jak v našich domácnostech, tak na zahradách a terasách.

Pokud se rozhodnete pro bambus, vnesete do svého bydlení různorodé kulturní vlivy. S jeho pomocí si můžete vytvořit útulné bohémské prostředí nebo atmosféru jako z tropického ostrova. Bambusový zahradní nábytek se hodí ke každému stylu. Je řada důvodů, proč byste měli svou zahradu zkrášlit nábytkem a doplňky z bambusu!

 

 

Proč si vybrat zahradní nábytek z bambusu

Bambusový zahradní nábytek je udržitelný a ekologický. Tento organický materiál je nejrychleji rostoucí dřevina na světě. Zahradní nábytek z bambusu je navíc odolný vůči opotřebení, takže vám bude sloužit po dlouhé roky. Také vás potěší svým přírodním leskem, světlými odstíny a minimalistickými detaily. Bambus je všestranný materiál, který snadno zkombinujete s dřevěným nábytkem, a dokonce i se skleněnými nebo kovovými akcenty.

 

 

      

Jak vytvořit zenovou atmosféru s bambusovým zahradním nábytkem

Chcete si na zahrádce či terase vytvořit koutek k příjemné relaxaci? Pak je bambusový zahradní nábytek skvělá volba. Nabízíme dokonalý zahradní nábytek pro jakékoli venkovní bydlení, ať už je to útulný balkon nebo velká zahrada. Zařiďte si své venkovní posezení stylově s párem bambusových skládacích režisérských křesílek - jsou módní a unikátní. Nebo si rovnou pořiďte bambusovou sedací soupravu pro příjemné venkovní stolování.

K relaxaci na sluníčku vám doporučujeme skládací lehátka s bytelnou bambusovou konstrukcí a pestrobarevnými plátěnými a hlavně pohodlnými sedáky. Své posezení-poležení doplňte bambusovým konferenčním stolkem nebo bambusovými stoličkami, pokud potřebujete pár dalších míst k sezení. Ve velké zahradě se bude skvěle vyjímat tropicky laděný bambusový set se zahradním barem. Získáte tak báječné místo, kde si můžete společně vychutnat nejeden lahodný koktejl.

 

 

Bambusové dekorace: detaily, které zkrášlí každou zahradu

Kombinováním různých bambusových zahradních dekorací můžete zdůraznit zenový charakter vašeho venkovního prostředí. Bambusové koberce a svítilny vnesou do vaší zahrady přírodní šarm bambusu. A stylový bambusový slunečník na vaší terase vytvoří perfektní exotickou atmosféru.

Tropicky stylizovaná zahrada by nebyla kompletní, pokud by v ní nebyla spousta zeleně – tak proč si nepořídit také bambusový truhlík s treláží? Můžete dokonce oddělit své zahradní posezení bambusovým plotem, a vytvořit si tak útulné a přívětivé místo k odpočinku.

Doplňte svůj bambusový zahradní nábytek přehozy a polštářky v přírodních odstínech nebo živých barvách a hned máte dokonalé bohémské venkovní bydlení.

 

Tipy pro stylizování vašeho bambusového zahradního nábytku

Vyzkoušejte některé z našich nápadů, jak pracovat se zahradním bambusovým nábytkem:

  • Zkombinujte ho s dalšími přírodními materiály, jako je dřevo nebo ratan. Přidejte odstíny zelené, zemité barvy a přírodní rostliny.
  • Inspirujte se asijským designem a zkrášlete svůj bambusový zahradní nábytek japonskými nebo indickými vzory, tvary a barevnými paletami.
  • Vždy pracujte se světlem. Bambusové zahradní posezení potřebuje takové osvětlení, které zdůrazní jeho krásu. Rozvěste v jeho okolí světelné řetězy, bambusové lucerny nebo lampy se stínidly z papíru nebo přírodních látek.
  • Kombinujte nádherné odstíny bambusového nábytku s kontrastními barvami. Vyberte si polštářky, přehozy, dekorace na konferenční stolek a koberce ve výrazných barvách, aby váš bambusový dekor opravdu vynikl.

 

 

Péče o bambusový zahradní nábytek

Bambus je lehký materiál, který je odolný vůči opotřebení. Však se také často označuje jako „zelená ocel“ a nábytek z něj vyrobený je bytelný, má dlouhou životnost a je perfektní pro venkovní použití. Pokud ale chcete zachovat krásu svého nového bambusového zahradního nábytku co nejdéle, je třeba trochu o něj pečovat.

Nenechávejte ho neustále na slunci a chraňte ho také před drsnými povětrnostními podmínkami. Na zimu ho doporučujeme uložit do bezpečí. Čas od času nábytek očistěte od prachu měkkým hadříkem a mýdlovou vodou. Aby váš nábytek vypadal stále jako nový, ošetřete ho několikrát do roka olejem. Takto ošetřované bambusové dřevo si dlouho zachová svůj přírodní lesk a krásný odstín.