Žhavé trendy: bílá a světlé odstíny

Podceňovaná síla klidu

 

Co se vám vybaví, když se řekne bílá? Bílá se často považuje za symbol čistoty, klidu a jednoduché elegance. Když zařizujeme bydlení, bílou použije každý z nás, ať už na nábytku či dekoracích. Ale jak byste se cítili v interiéru, který je celý zařízený v bílé?

Bílá v bydlení je bezpochyby nadčasovou volbou. Trend bílé a světlých odstínů je rozhodně jeden z žhavých trendů okamžiku, který si zaslouží naši pozornost. Pojďme se podívat, jak můžeme designovat prostor, který je založený na bílé a jejích odstínech, a prozraďme si pár typů, co v tomto trendu dělat a nedělat.

 

 

Jak navrhnout bílý interiér

Bílá zafunguje v každém pokoji. Vytváří klidnou atmosféru, kde se každý cítí dobře. Bílá také znamená čistotu a styl, a snad právě proto jsou bílé kuchyně tak oblíbené. Umí udělat zázraky v malých bytech, protože pomáhá vytvořit dojem prostoru tam, kde se ho nedostává, a prosvětlí tmavší kouty.

Ale celobílý interiér? Mnoho lidí se obává, že by mohl působit studeně a neosobně. Řešení je jednoduché: vrstvěte různé odstíny bílé. Bílá v kombinaci s přírodními světlými barvami dokáže domácnost prohřát a vytvořit útulné prostředí. Jak si s vrstvením poradíte, je zcela na vás. Můžete se rozhodnout pro výrazný nábytek v bílém provedení a vyvážit ho doplňky v jiných odstínech. Nebo se rozhodnout pro větší nábytek v neutrálních odstínech a nechat ho vyniknout bílými doplňky. Vždy usilujte o vyvážený vzhled –⁠ jen bílá nestačí.

 

 

Textura je základ 

Bílý prostor vyzařuje eleganci a luxus, pokud je spárovaný s vhodnými texturami a barvami. Abyste se velkým obloukem vyhnuli chladné neosobní atmosféře, vneste do prostoru výrazné textury –⁠ okoření a prohřejí váš domov. Co si vyberete, záleží na vašem vkusu a zamýšleném interiérovém stylu. A nezapomeňte, bílá se hodí v podstatě ke všemu.

Přidejte nábytek z přírodního dřeva, chcete-li dosáhnout skandinávské čistoty. Bílá vedle obnaženého zdiva –⁠ v bílé nebo jiné barvě, je ohromující kombinace. Mramor ve společnosti bílé vynikne svou komplexní strukturou. Rozhoďte v pokojích výrazné textilie, jako je vlna, bavlna nebo hedvábí. Pohrajte si s různými odstíny bílé a všestrannými neutrálními odstíny a určitě se vám podaří dosáhnout hřejivé, minimalisticky laděné atmosféry.

 

      

Síla kontrastů

Bílá je silná sama o sobě. Trend bílé tuto estetiku neizoluje, ale obohacuje ji o nádherné kontrasty. Kombinujte bílou pohovku v odstínu off-white s krémovými tóny na koberci a dalších doplňcích, ale přidejte také zeleň s několika živými rostlinami. Vaše bydlení tak získá svěží a útulný vzhled.

Různé odstíny modré dodají vašemu interiéru také nový rozměr. Středomořský vzhled funguje skvěle v moderní kuchyni, kde vytvoří unikátní prázdninovou atmosféru. Bílá vám také umožní hrát si s osvětlením místnosti. Přidejte průhledné a lesklé kovové materiály. Bílý interiér, v kombinaci se sklem, stříbrem a zlatými doplňky, je jako bílé plátno, ze kterého vyzařuje klid a pohoda.