Nejžhavější trendy: Eklektický

Styly jsou nadčasové, zatímco trendy jsou žhavé

 

Je odvážný, je honosný a rozhodně atraktivní. Ale především ho dnes najdeme úplně všude. Elektický trend je dnes v interiérovém designu jeden z nejpopulárnějších přístupů. Ale na nezvyklé oko může tento trend působit jako uspořádaný chaos.

 

 

Určete si svou eklektickou barevnou paletu

Tajemstvím, jak dosáhnout honosné, ale vyvážené eklektické atmosféry, je soustředit se na jedno hlavní téma: vybrat si jednu výraznou akcentovou barvu a ztlumit ji krásnými neutrálními tóny. Abyste vytvořili prostor, který má hloubku, nebojte se experimentovat s vrstvením barev. Vytvoříte jím silný barevný podklad, který umožňuje další kombinace vzorů.

 

 

Jak správně používat tvary a materiály

Eklektický interiér je zejména o texturách a kombinacích historických period a stylů. Zakomponujte do něj moderní kusy s čistými liniemi a zkombinujte je s mohutnějším nebo vintage nábytkem. K vytvoření plánované atmosféry vám také pomohou různé materiály, které nechávají jeden druhému vyniknout. Mramor nebo sklo dokonale doplňují luxusní látky, jako je samet nebo kůže. Potisky, které s sebou přináší šarmantní rytmus a opakující se prvky, zde nikdy nesmí chybět. Mohou se objevit na tapetách, stylových kobercích nebo doplňcích a dekoracích.  

 

      

Nezapomeňte na akcentové kusy 

Zmínili jsme, že eklektický design musí být odvážný? Odvažte se a přidejte do interiéru něco překvapivého, co k sobě strhne pozornost. Vezměte v úvahu velikost vaší místnosti a začněte si hrát s různými odvážnými nápady. Váš akcentový kus může být umělecké dílo, dekorativní kus nebo neobvyklý kus nábytku.