Nejlepší tipy pro výběr ideálního křesla

Výběr správného křesla je velmi osobní a důležité rozhodování, protože by se mělo stát vaším pohodlným útočištěm, kde si po dlouhém dni dobře odpočinete. Aby se vám snáze vybíralo, sestavili jsme seznam tipů, které vám pomohou dobře vybrat!   

 

Kde začít při výběru křesla 

Pokud chcete poradit, jak si vybrat perfektní křeslo, čtěte dál. Začneme tím, že se podíváme, což už máte u sebe doma. Jako první krok změřte místnost, pro které své křeslo kupujete. Vytváříte útulný koutek ve své ložnici nebo hledáte výrazné křeslo pro váš obývací pokoj? Přestavte si, jak velké křeslo se do daného prostoru hodí. Snadný způsob, jak si své nové křeslo „vyzkoušet“ ještě před nákupem, je vyříznout tvar z kusu papíru a položit ho na zem. Kolem křesla by měl být dostatečný prostor, aby výsledné uspořádání působilo vzdušně.

Ale jak si vybrat to správné akcentové křeslo? Pokud hledáte model, který ve vašem pokoji opravdu vynikne, pak je třeba zvážit různé věci. Přečtěte si více níže!

 

Najděte svůj styl

Prvním krokem je zajistit, aby vaše křeslo dokonale odpovídalo vašemu interiérovému designu. Určete si, který styl zafunguje nejlépe s vaším stávajícím nábytkem a dekoracemi, nebo zkuste přemýšlet o hezkém kontrastu. 

Křeslo můžete použít k podtržení detailů ve vašem interiéru –bohémsky designované křeslo ve světlém rohu nebo křeslo ve stylu Chesterfield před krbem.

Pokud si rádi hrajete s eklektickými trendy, vyberte si křeslo, které je pravým opakem stylu vašeho současného zařízení. Industriální křesla si mohou překvapivě dobře rozumět s rustikálním designem, zatímco křeslo butterfly do místnosti přinese romantickou atmosféru. 

 

Výběr barvy křesla

Poté, co jste se rozhodli pro účel, tvar a materiál židle, je čas také zvážit jeho barvu! Výrazná barva dá vašemu křeslu dominantní roli v místnosti, zatímco neutrální barva půvabně doplní ostatní kusy nábytku.

Pokud chcete, aby vaše křeslo vyniklo, máme pro vás několik tipů, jak vybrat akcentovou barvu pro vaše křeslo. Zvažte svůj prostor, osvětlení a podlahu. Zvolte něco odvážného – chladnou výraznou barvu pro jasnější prostory, vedle dřevěného stolu nebo neutrální stěny. Křeslo v teplé barvě funguje lépe v malém prostoru, protože světlejší tóny pomáhají vytvořit dojem většího a vzdušného prostoru. Navíc k němu můžete přidat výrazné dekorace, aby lépe vyniklo.

 

Čalouněná křesla

Při nákupu nového křesla je důležité vybrat materiál, který odpovídá vašemu životnímu stylu. 

  • Pokud máte domácí zvířata, vyberte látku, která se snadno čistí.
  • Pokud máte děti, zvolte odolný textil s omyvatelnými polstry
  • Kůže je velmi elegantní volba. Vysoce kvalitní kůže si i po čase zachová svůj krásný vzhled.

Přemýšlejte o všech možných způsobech, jak své křeslo budete používat. Dalšími možnými materiály jsou měkké tkaniny, jako je len nebo polyester. Bude vaše nové křeslo hvězdou obývacího pokoje? Rozhodněte se pro samet nebo vlnu.

Ke vzhledu křesla přispívá také jeho základna. Možnosti jsou neomezené. Jaká je tedy perfektní kombinace pro vaše křeslo? Dřevěná základna křeslu propůjčuje elegantní vzhled, zatímco kovová se hodí do moderně zařízeného bydlení. Mohutné nohy jsou okouzlující, ale tenčí fungují lépe v omezeném prostoru a hodí se do bohémského nebo skandinávského interiéru. 

 

Naplánujte si pro vaše křeslo styling

Vybrat si dokonalé křeslo je jen první krok k vytvoření příjemné a útulné atmosféry. Pěkně ho v prostoru stylizovat je druhý krok, který je neméně důležitý. Zkombinujte křeslo s pěkným konferenčním nebo odkládacím stolkem. Vytvoříte něco praktického a zároveň k tomuto relaxačnímu koutku přitáhnete pozornost.

Hrajte si s různými texturami pro větší hloubku. Nebojte se být kreativní a zkuste pro něj najít kontrastní přehoz či deku. Vyberte si bohémský vzor, geometrický vzor nebo vlněný přehoz pro větší útulnost.

Pokud to prostor dovolí, doplňte křeslo stojací lampou. Přidání lampy je vhodné nejen z praktických důvodů, ale také z estetických. Do vašeho koutku s křeslem totiž přinese teplý a lákavý šarm.

Při hledání ideálního křesla se zákazníci často ptají, zda by křeslo mělo ladit s pohovkou. Různé textury a materiály přidávají do místnosti hloubku, takže experimentujte s předměty, které se k sobě na první pohled nehodí. Pokud vaše pohovka nemá příliš textury, vyberte si křeslo, které má živý vzor, aby místo rozjasnilo. Bavte se výběrem materiálu. Kombinujte různé styly a tkaniny, ale mějte na paměti celek.

Nabídli jsme vám tolik různých tipů a nápadů pro výběr křesla do vašeho obývacího pokoje, že se vám z nich zamotala hlava? Chce to klid a výběr křesla si užít. Udělejte si na výběr čas a postupujte podle našich tipů, abyste si vybrali to nejlepší křeslo. Můžete začít například naším výběrem křesel níže. Vaše nové křeslo je možná mezi nimi?