Jak si vybrat herní židli

Někdy stačí vyměnit židli, aby vše opět klapalo, jak má. Možná trávíte na židli celou pracovní dobu nebo jste vášnivým hráčem počítačových her. V obou případech je kvalita vaší židle zásadní pro vaši celkovou pohodu. Správné držení těla při sezení je životně důležité z mnoha důvodů, od zdravotních problémů až po kvalitu vašeho každodenního života.

To je důvod, proč výběr správné herní židle může zcela proměnit váš zážitek ze hry. Velikost židle, nastavitelnost, materiál – musíte zvážit všechny tyto detaily, abyste věděli, co musí správná herní židle mít. Náš nákupní průvodce vám se všemi důležitými detaily pomůže. 

 

Podrobnosti, kterým je třeba věnovat pozornost při výběru herní židle

Herní židle není jen kus nábytku, který vám zaručí pohodlí. Technologie pokročila a dnešní herní židle mají speciální funkce, abyste si je mohli přizpůsobit na dlouhé hodiny hraní. Herní židle tak můžete spárovat s preferovaným herním systémem pro optimální herní prostředí. Takže před jakýmkoli rozhodnutím zkontrolujte kompatibilitu systému.

Počítačová herní židle je vhodná pro hraní počítačových her, zatímco tkz. závodní židle racer je pohodlná herní židle pro vzrušující závodění. Pokud chcete přidat ještě více funkcí, herní židle racer je vybavená pedály, volantem nebo posuvným knoflíkem.

Na druhou stranu výšku herní židle můžete upravit pro ještě více komfortu. Houpací herní židle je také velmi populární, protože umožní hráči relaxovat a pohodlně se natáhnout.

 

Myslete na pohodlí

To by měla být první věc, kterou je třeba při výběru herní židle zvážit. Dlouhé hodiny hraní jsou pro vaše záda velká zátěž. Proto hledejte ergonomické funkce, jako je bederní opěrka, nastavitelná záda a područky, opěrka krku a zatahovací opěrka nohou. Některé mají dokonce sklopné opěradlo.

 

Herní židle je velká židle

Velikost je při výběru nábytku důležitá. Herní židle jsou poměrně velké, ve srovnání s běžnými kancelářskými židlemi. Je třeba vybrat výšku a hmotnost, ale nezapomeňte, že se musí také dobře hodit do vašeho pokoje.

Vybírejte také podle vašeho tělesného typu. Herní židle, která je příliš malá, vám vytvoří fyzické nepohodlí, zatímco příliš velká nepomůže rozvoji vašich herních dovedností.

 

Investujte do kvalitních materiálů 

Herní židle by vám měla poskytnout maximální pohodlí. Ideální židle je také odolná a robustní, schopná nabídnout skvělou oporu vašemu tělu a vydrží vám sloužit po dlouhé roky. Když si vybíráte materiál, nezapomeňte také základnu židle. Její kvalita může znamenat rozdíl mezi levnou herní židlí, která nic nevydrží, a židlí s dlouhou životností.

Vybírejte z těchto materiálů:

  • Kůže – pravá kůže je neuvěřitelně odolná, robustní a prodyšná. Kožená židle zůstává chladná a poskytne vám tolik potřebné pohodlí.
  • PU kůže – levnější než pravá kůže, PU je odolná vůči vzniku skvrn a dlouhodobě si zachová svůj vzhled.
  • PVC kůže – PVC kůže je další cenově dostupná volba. Je odolná vůči vzniku skvrn a vodě a nabízí se v různých barvách. 
  • Textil – mnohem prodyšnější než kůže. Textilní herní židle je měkká na dotek a textilní čalounění se časem nepovolí. 
  • Síťovina – síťová židle je velmi prodyšná a pohodlná. Pamatujte, že síťovina se nečistí tak snadno jako ostatní materiály. Na této židli se tudíž mohou známky opotřebení objevit dříve.

 

Jaký je tvůj styl?

Vybrat si ideální herní židli není úplně snadné. Neřešte ale jen pohodlí, důležitý je také její vzhled. I herní židle je nábytek, který musí vyhovovat také vašemu stylu. Jsou na výběr v mnoha různých barvách, takže ji snadno můžete sladit s vaší herní konzolí nebo počítačem. Herní židle také můžete vybrat podle vaší oblíbené barevné kombinace, s oblíbenými herními motivy a symboly. Trochu výzkumu se vyplatí, protože tak snáze najdete herní židli svých snů.

Pokud chcete opravdu něco špičkového, vyberte si židli s vestavěnými technickými funkcemi. Některé mají opěrku nohou, jiné se zaměřují na high-tech detaily. Užijte si vestavěný reproduktor, a dokonce i reproduktor v opěrce hlavy. Možnosti jsou všestranné a k výběru perfektní herní židle vám stačí jen několik kliknutí. Nezapomeňte si prohlédnout naši skvělou nabídku herních židlí níže a pusťte se do hry!