Užitečné tipy, jak si vybrat TV stolek

Vůně čerstvě připraveného popcornu je jasný signál, že se chystá příjemný filmový večer u televize! Máte chuť dopřát si oddech a zapomenout na starosti při sledování vaší oblíbené televizní show? Televizor je ústředním bodem vašeho obývacího pokoje, proto je důležité vědět, jak si vybrat stolek na televizi.

Začněte tím, že si ověříte velikost vašeho televizoru, protože ta je při nákupu vhodného stolku nejdůležitější. Poté si zkuste představit, jak televizní stolek bude vypadat ve vašem pokoji. Najděte modely, které se hodí k velikosti vašeho pokoje, abyste dosáhli vyváženého dekoru. Nezapomeňte také zvážit, jakému designu dáváte přednost – přemýšlejte o tom, jakou barvu by váš TV stolek měl být. Aby si jednotlivé styly dobře sedly, věnujte pozornost také výběru materiálu, z jakého by váš TV stolek měl být.

Výběr je opravdu veliký, takže rozhodnout, jakou televizní skříňku vybrat, vůbec není snadné. Ale na druhou stranu si to můžete velmi ulehčit a náš průvodce vám pomůže. Podívejte se na naše tipy jak koupit perfektní TV skříňku pro váš domov.

 

Jak velká je vaše televize? – výběr vhodné velikosti 

Možná přemýšlíte, jak velkou TV skříňku potřebujete. To je výchozí bod, kde musí váš nákup začít. Pokud chcete koupit stolek pod televizi, kterou už vlastníte, nejdříve ji změřte. Pamatujte, že stolek musí být větší než vaše televize. Jen tak si zajistíte správnou stabilitu a estetickou rovnováhu. 

Zákazníci se nás často ptají, zda je v pořádku, aby televize byla širší než televizní skříňka. Odpověď zní ne, ujistěte se, že stolek je větší, abyste neriskovali, že se televize převrátí. Věnujte také pozornost hloubce police, protože se sem musí vejít nejen vaše televize, ale také další vybavení. Další výhodu, kterou větší skříňka kromě bezpečnosti nabízí, je více úložného prostoru. Běžně používaný trik, jak integrovat technologie do útulného interiérového designu, je přidat různé dekorace.

Nezapomeňte také určit výšku, v jaké by obrazovka televize měla být, abyste se na ni mohli pohodlně dívat. Pokud se ptáte, jak vysoká by televizní skříňka měla být, odpověď je přímočará. Když sedíte, musíte mít obrazovku na úrovní očí. Střed obrazovky by se měl objevit přímo v rovině vašeho pohledu. Standardní výška televize je kolem 106 cm, ale také záleží na vašem sezení. Pokud potřebuje větší flexibilitu, zvažte montáž televize na stěnu, která umožňuje další flexibilní úpravy. 

Speciální tip: Pokud chcete najít správnou vzdálenost sedačky od televize, zdvojnásobte velikost obrazovky. Například 50" (110 cm) televizní obrazovka by měla být umístěná v minimální vzdálenosti 220 cm od pohovky.

 

Jak vybrat správný typ televizního stolku? 

Všechny výše uvedené tipy by vám měli pomoc vytvořit pohodlné prostředí ke sledování televize i nekonečné filmové maratony. Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je dobře vyvážené prostředí v interiéru. Rozhlédněte se kolem, abyste zjistili, jaký druh televizního stolku vyhoví vašemu stylu. Naštěstí máte na výběr z mnoha typů televizních stolků:

  • Televizní stolek
  • Otevřený design regálů
  • Televizní stěna
  • TV skříňka
  • Plovoucí a nástěnné police a skříňky
  • Obývací stěna

TV stolek je jediný kus nábytku s uzavřenými policemi. Obvykle má obdélníkový tvar a poskytuje dostatek úložného prostoru. Pokud usilujete o minimalistický styl, zvolte design s otevřenými policemi. Otevřené police jsou zasazené v rámu, čímž vznikl čistý minimalistický vzhled, a je doplněný montážním držákem na televizi. Je to skvělá volba pro malé prostory, protože vám pomůže vytvořit vzdušný design.

Větší kus nábytku, televizní stěna, vám nabídne velký úložný prostor, protože kolem televize jsou další skříňky a police. TV skříňka je vintage inspirovaný nábytek, který se perfektně hodí do bohémského interiéru. Jeho největší výhodou je možnost skrýt televizi, když ji právě nepoužíváte.

Vzhledem k tomu, že velikost vašeho pokoje je tak důležitá, pro každou potřebu existují dvě báječné možnosti. Menší prostor může těžit z plovoucích nebo nástěnných skříněk nebo polic. Plovoucí design je v těchto dnech velmi populární, šetří prostorem na podlaze a vytváří čistý vzhled. Otočný televizní stojan vyžaduje ještě méně místa a umožňuje nastavit úhel televize podle vašich potřeb.

Nicméně, pokud máte větší prostor, ve kterém se můžete realizovat, obývací stěna může být ta nejlepší volba. Jedná se o masivní kus nábytku s bohatou konstrukcí. Má uzavřené skříňky, otevřené police, zásuvky atd. Elektroniku tak můžete doplnit knihami, rostlinami a dalšími doplňky a vytvořit efektní vzhled.

Televizní stolky a skříňky se nejčastěji vyrábí ze dřeva a kovu. Buďte kreativní, ale ujistěte se, že zvolený materiál vyhovuje zbytku designu místnosti. Dřevo je vhodnější pro hřejivý tradiční styl, zatímco kov funguje nejlépe v moderních interiérech. Myslete na bezpečnost a koupit robustní televizní stolek, který bezpečně udrží váhu televizoru.

 

Aspekty, na které je třeba nezapomenout 

Vaše televize může, ale také nemusí být středem pozornosti. V tomto případě dávejte pozor na celkové uspořádání místnosti. Když vlastníte krb, najít vhodné místo pro televizi může být složité. Pokud by se vám hodilo pár typů, jak snoubit krb s televizí, zde je pár doporučení. Umístěte televizi nad krb do nástěnné jednotky. Pokud to velikost místnosti umožňuje, můžete televizi umístit také na protější stěnu, na televizní konzoli nebo na televizní skříňku.

Při umístění a instalaci televize nezapomeňte přemýšlet o systému zakrytí kabelů. Vyberte si televizní skříňku, která esteticky skryje kabely. Chytře vybraná skříňka s možnostmi úložného prostoru vám umožní centralizovaně umístit i další elektroniku, kterou potřebujete umístit vedle televize. 

Na výběr televizní skříňky či TV stolku pro váš domov si vyhraďte dostatek času. Postupujte podle našich typů a nakupte produkt, který vyhoví vašemu stylu i potřebám.