Jak si vybrat úložnou skříňku? Tipy pro výběr perfektního kusu

Váš domov je už téměř celý zařízený, ale chybí vám pár módních úložných řešení? Když se poohlížíte po praktickém kusu nábytku pro vaši jídelnu, kuchyni nebo předsíň, můžete vybírat hned z několika možností.

Pokud neznáte rozdíl mezi konzolovou skříňkou a příborníkem, vůbec to nevadí. Náš průvodce, jak koupit úložnou skříňku, vám s výběrem pomůže.

Dnes se běžně používá hned několik termínů k popisu různých úložných skříněk, jako je příborník a komoda. To, co hledáte, je kus nábytku s úložným prostorem, který elegantně doplní zařízení vašeho pokoje. Pokud chcete vědět, jak si vybrat prádelník, začněte tím, že identifikujete své potřeby:

  • Místnost, kam ho chcete umístit
  • Jeho účel
  • Styl
  • Rozměry, materiál a barvu, které budou ladit s vaším interiérem

 

Která úložná skříňka je pro mě ta pravá?

Výběr úložné skříňky by nemělo být nic složitého. Přesto se hodí porozumět rozdílům mezi těmto všestranným nábytkem. Prádelníky se obvykle používají v ložnici jako úložné řešení se zásuvkami. Odkládací skříňky mohou plnit stejnou roli, ale fungují nejlépe v menších prostorech, jako je úzká chodba. Cokoliv si vyberete, využijte horní prostor pro dekorativní účely.

Kredence připomínají romantickou atmosféru. Často se používají v domácích pracovnách. Příborníky jsou objemnější a vhodnější pro kuchyň nebo jídelnu, zatímco konzolové skříňky úspěšně nahradí TV skříňku. Nyní, když jsme si ujasnili terminologii, pojďme blíže prozkoumat některé z možností.

Tipy, jak vybrat perfektní odkládací skříňku

Když přemýšlíme, jak si vybrat jakoukoli úložnou skříňku, nejprve se podívejte na rozměry. Rozhodněte, k čemu bude sloužit, a do jaké místnosti ji chcete umístit. Pak zvažte uspořádání místnosti a stávající nábytek. Pokud ji potřebujete pro svůj jídelní kout, věnujte pozornost velikosti vašeho jídelního setu. Nezapomeňte ji umístit nejméně 60 cm od jiného nábytku, abyste mohli snadno otvírat dveře a zásuvky.

A výška? Jaká je ideální výška odkládací skříňky? Příborníky obvykle nemají žádné nebo krátké nohy, aby poskytly co nejvíce úložného prostoru. Obvyklá výška příborníku je kolem 70 až 90 cm. To je důležitý aspekt, protože tato výška je perfektní plocha pro servírování jídla na další párty. Příborník je ideální pro ukládání nádobí a měl by odpovídat výšce vašeho jídelního stolu pro vyvážený dekor.

Jelikož na trhu existuje nekonečná nabídka odkládacích skříněk, zvažte také vhodnou délku. Pro prostorné chodby nebo jídelny můžete vybírat z modelů s jednou nebo třemi přihrádkami v řadě, které mohou mít délku až 145 cm. Do menších ložnic se zpravidla snadno vejde 60 cm dlouhý příborník s dvojitými zásuvkami.

 

Materiál, barva a styl vaší ideální odkládací skříňky

Odkládací skříňka je tak úžasný kus nábytku, že ji najdete v nekonečných tvarech, barvách a stylech. Můžete ji přizpůsobit jakékoli místnosti. Úložná skříňka je perfektní řešení k ukládání hraček vašich dětí, schování elektroniky před pohledem nebo k vystavení vašich knih a časopisů. Neuvěřitelná všestrannost se také promítá do široké škály stylů.

Několik tipů, jak si vybrat správný příborník nebo odkládací skříňku! Nejdříve se zamyslete, jaké jsou vaše preference. Doporučujeme příborníky s dvířky, za kterými můžete skrýt nádobí v jídelně, pro tradiční kuchyni si ale perfektně hodí skleněná dvířka. Zásuvky jsou vždy plus, zatímco příborníky s policemi mohou zkrášlit váš pokoj.

Někteří zákazníci se nás ptají, zda se prádelník hodí do obývacího pokoje. Odpověď zní ano. Použijte ho jako televizní skříňku, integrujte ji do televizní stěny nebo ho proměňte v minibar. Nechte se řídit svou kreativitou a pohrajte si s dekorativními možnostmi vašeho nového prádelníku.

Nezapomeňte na materiály! Rozhodněte se pro objemný dřevěný příborník, který vyhoví vaší tradičně zařízené kuchyni. Máte-li minimalistický jídelní kout, pak se poohlédněte po nábytku s čistými liniemi a kombinace dřeva a kovu nebo skla. Úložné skříňky z recyklovaného dřeva se hodí pro každý styl, jsou odolné a nadčasové. Vintage kredence zaujmou v jakékoli místnosti na první pohled, zejména v kombinaci s bohémským dekorem.

Pokud se nedokážete rozhodnout pro konkrétní barevné schéma, doporučujeme hravý přístup. Vyberte si malovaný příborník v kontrastní barvě, aby tento okouzlující kus opravdu vynikl. Romantickou atmosféru zaručeně vytvoříte s úložnou skříňkou v pastelových barvách. Tmavá úložná skříňka je odvážný krok, zatímco bílá je tak elegantní doplněk do vaší ložnice.

Vybrat si z tolika možností vám může připadat jako něco nemožného. Ale přitom je to tak zábavný kus nábytku, se kterým si můžete hrát. Nezapomeňte, že musí být robustní a odolný, ale také módní. Řiďte se naším průvodcem a podívejte se na naše oblíbené produkty níže. Určitě rychle objevíte perfektní příborník.