artificial Christmas tree

Trochu jiný průvodce nákupem vánočních dárků – vlastnoručně vyrobené dárky

Jsou na vašem seznamu vlastnoručně vyrobené vánoční dárky? Možná si myslíte, že jste příliš zaneprázdnění, že nevíte, jak si vlastnoručně vyrobit vánoční dárky, nebo že nejsou tak atraktivní jako ty koupené v obchodě. Tento super informativní – a zábavný – průvodce nákupem dárků změní váš názor!

Pojďme si promluvit o řízení času. Lidé se domnívají, že výroba vánočních dárků zabere spoustu času. Ve skutečnosti můžete použít mnoho nápadů, které lze realizovat bez většího úsilí a v krátkém čase. V následujících odstavcích vám uvedeme několik skvělých příkladů.

Kromě času vás také může odradit domněnka, že k vlastnoruční výrobě vánočních dárků potřebujete spoustu různých potřeb. Ve skutečnosti už jich máte celou řadu doma. Totéž platí pro nářadí, které k vlastnoručí výrobě dárků potřebujete.

Jak vznikne dobrý vlastnoručně vyrobený dárek? Emocionální hodnota, která je s ním spojena. Je to dokonalá příležitost, jak dát výjimečným lidem ve svém životě najevo, jak moc je máte rádi. Více než čehokoli jiného si budou vážit času a myšlenky, které jste do dárku vložili.

Už jsme zmínili, že ručně vyrobené dárky nemusí stát mnoho? Jen si to představte: strávíte trochu času výrobou něčeho kreativního z předmětů, které už máte doma. Pak tento vlastnoručně vyrobený dárek věnujete někomu výjimečnému jako výraz své lásky. Je něco lepšího než tohle?

 

Jak se připravit na tvorbu jedinečných vánočních dárků

Personalizované vánoční dárky jsou ideální, abyste lidem ve svém životě ukázali, jak moc vám na nich záleží. Doporučujeme vám, abyste to brali jako zábavnou a kreativní činnost, protože věřte, užijete si to! Nemluvě o terapeutickém přínosu ruční tvorby a uplatňování vlastní fantazie k vytvoření něčeho, co nakonec vašim blízkým přinese tolik radosti.

Víte, proč jsou ručně vyrobené vánoční dárky nejlepší? Je to proto, že každý z těchto dárků byl vyroben speciálně pro obdarovaného. Prvním krokem je proto zamyslet se nad tím, čím je pro vás tato osoba výjimečná. Mějte na paměti jejich koníčky, zájmy, vtipnou vzpomínku, kterou oba máte, nebo cokoli jiného, co jim udělá radost.

Pro začátek budete potřebovat několik potřeb, včetně:

 • starou nit a jehlu a nůžky
 • lepidlo a lepící pistoli
 • akrylové barvy, barevné tužky nebo pastelky
 • barvený nebo krepový papír
 • kousky látky, jako je samet nebo tyl na stuhy a podobně
 • třpytky. Třpytkami nikdy nic nezkazíte!

XL tip: Přepracujte staré oblečení a získejte látky, které můžete potřebovat k vytvoření neobvyklých vánočních dárků! Pokud můžete recyklovat starý papír, například z dárkových balení a starých už nečtených knih, váš dárek bude ještě více ekologický.

 

DIY Christmas gift box inspiration

DIY Christmas gift box inspiration

Dejte svým vánočním dárkům nenahraditelný charakter ruční práce

Existuje nespočet variant, jak vyrábět vánoční dárky. Chceme vám dát několik roztomilých a snadných návrhů, jak vyrobit vánoční dárky, které by mohly vaší rodině a přátelům udělat opravdu radost!

 • Krásný ručně vyrobený vánoční dárek může být koláž z fotografií. Pořiďte si velký rám a vytiskněte své oblíbené okamžiky s osobou, které chcete udělat radost. Doplňte ho kousky látek či juty a přidejte veselé barevné pozadí. Pokud chcete dosáhnout zábavnějšího vzhledu, slepte obrázky k sobě nebo je připevněte na světelnou šňůru barevnými kolíčky na prádlo.
 • Nemyslíte si, že ručně vyrobené svícny jsou rozkošnými vánočními dárky? Potřebujete jen několik prázdných sklenic, které můžete libovolně ozdobit. Můžete je pomalovat, nalepit na ně různé drobnůstky nebo je ozdobit lesklými třpytkami, o kterých jsme se zmínili dříve. Nezapomeňte přidat několik barevných svíček nebo bezplamenných svíček – pro větší bezpečnost.
 • Umíte plést, háčkovat nebo šít? Pak můžete darovat ručně vyrobenou přikrývku, sadu vlněných rukavic nebo dokonce pár ponožek na míru, které mají našitý pěkný vzkaz.
 • Snad nejlepším vánočním dárkem jsou ručně vyrobené dárkové krabičky. Zvažte možnost vyzdobit krabici od bot a naplnit ji drobnými, ale smysluplnými dobrotami. Doporučujeme přidat svíčku, láhev vína, prémiové mýdlo nebo domácí muffiny.

XL tip: Nikdy nezapomeňte k vánočnímu dárku přidat ručně napsané přáníčko nebo vzkaz. Je to krásný způsob, jak dané osobě říct, jak moc si jí vážíte. Pokud si dáte tu práci a napíšete osobní vzkaz, je to ta poslední maličkost, která udělá opravdu radost. A je úplně jedno, jaký máte rukopis.

 

Udělej si sám: Vánoční kartonová krabička

 • Krok 1

  Vezměte si čtvercový papír s rozměry, které odpovídají plánované velikosti krabičky. Spojením všech čtyř rohů vytvořte písmeno X. Ujistěte se, že jsou dokonale vycentrované.

 • Krok 2

  Rohy přeložte do středu písmene X. Aby byla krabička dokonale symetrická, ujistěte se, že se dokonale setkávají.

 • Krok 3

  Po otevření bočních stran přeložte horní a dolní trojúhelníkovou chlopni dovnitř. Horní a dolní trojúhelníkové chlopně –⁠ dva z počátečních záhybů –⁠ nechte směřovat do středu.

 • Krok 4

  Obě boční chlopně přitáhněte ke středu a zároveň otevřete horní a spodní chlopně. Poté je ještě jednou přeložte do středu tak, aby se rovné svislé čáry okrajů zarovnaly se středovými.

 • Krok 5

  Horní menší trojúhelníky přeložte přes boční trojúhelníky. Po jejich přeložení přeložte dva boční trojúhelníky, které zůstaly neporušené. Měly by být úplně přeložené až k řezu.

 •  

Levné vánoční dárky pro všechny, které máte rádi

Pokud opravdu nemůžete najít inspiraci na ručně vyrobené vánoční dárky, nezoufejte! K zabalení dárků zakoupených v obchodě můžete použít kterýkoli z výše uvedených nápadů. Budou vypadat úžasně a zároveň budou vypovídat o péči a úsilí, které jste do nich vložili.

Máme pro vás několik fantastických nápadů na vánoční dárky na poslední chvíli, které jsou zábavné i cenově dostupné. Některé z nich jsou dokonce vánoční dárky pod 25 $, to je přeci skvělé?

Jednoduchým řešením je darovat vánoční ozdoby, jako jsou například sukně pod vánoční stromeček. Pokud chcete zůstat v útulné domácí atmosféře, kterou Vánoce přinášejí, můžete se podívat na naše pohodlné přikrývky a dekorativní polštáře. Skvěle zkrášlí pohovku a zároveň jsou praktické. Pokud chcete obdarovat osobu, která miluje interiérový design, určitě ji potěšíte stylovou vázou, příslušenstvím pro bytové vůně nebo dekorativní miskou.

XL tip: Míchejte a kombinujte! Pokud se rozhodnete koupit vánoční dárky, můžete k nim přidat i něco podomácku vyrobeného. Upéct sladkosti, jako jsou makronky, je skvělý nápad. Další věcí, kterou můžete udělat, je vyrobit sváteční dekorace, které vám nezaberou více než 10 minut. My bychom například hezkou barevnou stužkou svázali sušené ovoce a květiny.