4 tipy pro výběr perfektního masážního křesla

Rušnému životu dnešní doby se nikdo z nás nevyhne, a proto potřebujeme chvíle relaxu, abychom byli každé ráno opět připravení do akce. Všichni žijeme ve shonu, ale ne každý může mít neustálý přístup k wellness a masážím, proto pořízení vlastního masážního křesla může být skvělý tah!

Zajímá vás, jak si vybrat nejlepší masážní křeslo? Máme odpověď! Masážní křeslo nabízí mnoho výhod:

  • Uvolníte své tělo a svaly po dlouhých náročných dnech v práci
  • Masáž snižuje krevní tlak a stres
  • Přispívá k vyváženému duševnímu a fyzickému zdraví

Mít vlastní masážní křeslo může zkrátka výrazně zlepšit kvalitu vašeho života. Pokud chcete nakoupit správně, je třeba zvážit několik důležitých věcí. Pokračujte ve čtení níže a podívejte se na tipy v našem průvodci nákupem masážních křesel, kde zjistíte vše, co potřebujete vědět.

 

1. Jaká je správná velikost pro masážní křeslo?

Vybrat si nejlepší masážní křeslo vyžaduje trochu výzkumu. Na prvním místě jsou vaše osobní potřeby, které musí být splněny. Důležitou roli hrají také estetická kritéria, protože masážní křeslo je poměrně velké a musí se pěkně hodit do vašeho interiéru. Poslední věc, kterou je třeba mít na paměti, je váš rozpočet. Vzhledem k tomu, že většina masážních křesel má mnoho funkcí, zpravidla nejsou úplně levná. 

Prvním krokem je výběr správného místa pro vaše masážní křeslo. Jsou často dost velká, takže potřebujete dostatek prostoru. Některá jsou doplněná opěrkou nohou, jiná mají pohodlné područky.

Standardní rozměry pro masážní křeslo při sklopení jsou kolem 75 x 160 x 85 cm (Š x D x V). Ve většině případů je třeba nechat až 100 cm za křeslem, abyste mohli své polohovací křeslo využít naplno. Některá z křesel jsou navržená z funkcí Zero space (nulový prostor). Tyto modely vyžadují pouze 10 cm mezi zadní částí křesla a stěnou. 

Doporučujeme důkladně zvážit přesné rozměry křesla, která se vám líbí, a zjistit, zda a kam se vejde do vašeho domova. Malé masážní křeslo může být skvělým doplňkem do vašeho obývacího pokoje, domácí pracovny, nebo dokonce vaší ložnice. Zvažte také hmotnost křesla, protože těžké křeslo může časem zanechat stopy na podlaze. Umístit křeslo na koberec je nejjednodušší způsob, jak podlahu ochránit.  

 

2. Všem záleží na vzhledu...

...zvláště když mluvíme o masážním křesle! Časem se vyvinuly nejen funkce masážního křesla, ale také jeho design. Některé populární modely jsou designované velmi futuristicky a dokonale vklouznou do moderního interiéru. Jiné si zachovaly svůj klasický šarm, který se snáze zkombinuje s řadou dalších interiérových stylů. 

 

3. Jaký je váš styl? Vyberte správnou barvu a materiál

Vaše masážní křeslo bude vaše oáza relaxace, takže křeslo musí být odolné a velmi velmi pohodlné. Nakolik tyto požadavky křeslo splňuje se liší zejména použitými materiály. Doporučujeme vám zaměřit se na čalounění s hladkou texturou, které vám umožní vychutnat si úžasnou domácí masáž.

Nejoblíbenější masážní křesla jsou vyrobená z kůže a umělé kůže. Těmito materiály čalouněná křesla odolávají zubu času, snadno se čistí a jsou velmi měkká na dotek. Kůže – pravá nebo umělá – je perfektní elegantní volba čalounění křesla, které se hodí do každého stylu.

Pokud chcete všechny výhody moderního masážního křesla, doporučujeme textilní čalounění. Často ho doplňují dřevěné rámy a klasický vzhled křesla, ale se všemi masážními funkcemi! Textilní masážní křeslo může báječně doplnit zařízení vašeho bydlení.

Jak si vybrat barvu svého masážního křesla? Je to docela jednoduché: chcete, aby dominovalo nebo spíše aby splynulo s vaším stávajícím dekorem? Tmavší barvy a neutrální barvy nijak nenaruší útulně zařízenou místnost, zatímco živé barvy učiní z masážního křesla hvězdu obývacího pokoje.

 

4. Masážní funkce

Při výběru všech možných masážních funkcí pamatujte, že nic se nemá přehánět. Každé masážní křeslo je vybavené několika masážními body pro ramena, záda a nohy. Některá pracují a principu vzduchových polštářků, jiná používají masážní válečky a některá křesla nabízejí oba režimy. 

Přemýšlejte o tom, které funkce potřebujete a co je pro vás vhodnější. Například masáž se vzduchovými polštářky je jemnější a ke svalům citlivější. Válečky naopak poskytují intenzivnější masáž, která je užitečná pro účinné uvolnění bolavých svalů.  

Chcete mít křeslo s funkcí vyhřívání? Tyto speciální funkce napomáhají zmírňovat stres a únavu a zároveň stimulují krevní oběh. Funkce automatické detekce je další detail, který je třeba zvážit, protože masážní body mohou upravit svou polohu podle křivek vašeho těla a nabídnout tu vůbec nejlepší masáž. Prostudujte si i některé další speciální funkce, abyste měli všechny informace pohromadě a mohli si vybrat ideální masážní křeslo. 

Pro více inspirace objevte naše oblíbená masážní křesla níže.