artificial Christmas tree

Průvodce nákupem umělého vánočního stromku

Vánoce jsou už za rohem, což znamená, že je nejvyšší čas vyzdobit si domov na svátky! Protože vánoční stromek je středem všeho vánočního dění, vyplatí se před jeho koupí věnovat času trochu průzkumu.

Když se řekne vánoční stromek, okamžitě se vám vybaví radost, kterou zažíváme při jeho zdobení. Právě proto je tak důležité získat správný strom – protože jen krásný vánoční stromek naváže tu správnou vánoční atmosféru! Aby byla slavnostní výzdoba ještě výjimečnější, doporučujeme vám obohatit ji o vaši osobnost. Samozřejmě se můžete pustit i do malého kreativního projektu, například si ručně vyrobit ozdobičky na stromeček. Pokud však chcete mít skutečně unikátní vánoční stromek, máte spoustu dalších kreativních možností. Kromě vlastní kreativity potřebujete jen několik materiálů a nástrojů.

Jakému stromku dáváte přednost, pravému nebo umělému? Pokud chcete stromek používat po mnoho let a nestarat se o jeho uvadání nebo úklid jehličí, vyberte si umělý vánoční stromek. Nejlepší čas na nákup umělého vánočního stromku je právě teď. Věnujte čas výběru správného tvaru, výšky a stylu. Sestavili jsme tohoto průvodce nákupem vánočního stromku, který vám pomůže vybrat ten nejlepší.

 

Najděte dokonalý umělý vánoční stromek, který šetří místo, nebo si vyrobte svůj vlastní

Vybrat správný umělý vánoční stromek není snadné. Chcete, aby byl působivý, ale zároveň odpovídal velikosti vašeho pokoje. Tvar vánočního stromku je také důležitý, protože mění vzhled vaší dekorace. Náš průvodce výběrem vánočních stromků vám naštěstí pomůže zvolit ty nejlepší rozměry i tvar.

Většina lidí umisťuje vánoční stromek do obývacího pokoje. V tomto případě má na velikost a výšku dokonalého stromu vliv uspořádání místnosti a stávající dekorace. Dále se budeme zabývat výškou a tvarem vánočního stromku.

Můžete se rozhodnout pro kratší vánoční stromek, vysoký 120 cm, nebo pro stromek vysoký až 240 cm. Pokud je příliš nízký, bude ve velkém obývacím pokoji vypadat příliš malý. Strom vysoký 240 cm může vypadat dobře pouze v místnosti s vysokými stropy. Věnujte pozornost velikosti, která se dokonale hodí do vašeho pokoje.

Pokud se rozhodnete pro umělý vánoční stromek, tak si můžete vybrat z různých tvarů:

 • Úzký vánoční stromek – skvělá volba, pokud chcete ušetřit prostor na podlaze.
 • Úzký vánoční stromek – vypadá skvěle v menších místnostech, zejména pokud je ozdobený drobnými doplňky pro minimalistickou výzdobu.
 • Plný vánoční stromek – dobrý nápad pro každý typ interiéru.
 • Vánoční stromek hlavou dolů – vaše volba, pokud chcete udělat dojem! 

types of artificial Christmas trees

Mohu si vyrobit svůj vlastní vánoční strom?

Můžete a my vás v tomto rozhodnutí jen podporujeme! Vánoční stromky jsou super módní alternativa k běžným stromkům. Nejlepší na vlastnoruční tvorbě vánočního stromku je, že neexistuje žádný limit. S jakýmkoli materiálem, které máte k dispozici, můžete využít svou fantazii a postavit co nejunikátnější a nejzajímavější stromek.

 

Vlastnoručně vyrobený vánoční stromek – vyrobený si svůj vlastní

Výroba vlastního vánočního stromku může být pro vás a vaši rodinu velká zábava. Představte si, že sedíte u šálku horkého kakaa, obklopeni spoustou kreativních potřeb a snažíte se vymyslet ten nejinovativnější a nejnetradičnější stromeček!

Pokud si nejste jisti, kde začít, můžeme vám poradit. Vlastnoručně vytvořený vánoční stromek může být vyrobený... v podstatě ze všeho, na co si vzpomenete: z balónků, větví, stuh, palet, knih nebo peří a seznam by mohl pokračovat.

Pokud má váš výtvor tvar vánočního stromečku, je to v pořádku. Pojďme zdůraznit dvě hlavní výhody tohoto netradičního konceptu vlastnoručně vytvořeného vánočního stromku: prostorová úspornost a cenově efektivní.

Svůj stromek si například můžete vyrobit tak velký, nebo tak malý, jak potřebujete. Pokud se cítíte extra slavnostně, můžete si dokonce vyrobit jeden pro každou místnost ve svém domě. Samozřejmě budete potřebovat nějaký tvůrčí materiál a nástroje, aby se vám práce podařila. Většinu z nich již pravděpodobně máte. Ale máme pro vás i podrobnější seznam.

 

Materiály a nástroje, které budete potřebovat k výrobě vlastního vánočního stromku

Materiály:

 1. Vánoční koule a dekorace
 2. Umělecká řemesla a ruční práce
 3. Tkaniny, textilie, provazy, tkaničky do bot         
 4. Papír, větve, dřevo z palet, kolíčky, a dokonce i dřevěný žebřík, který můžete jednoduše ozdobit.    
 5. Vše ostatní, na co si vzpomenete!

Nářadí:

 1. Sada nůžek, nití a jehel
 2. Běžné lepidlo nebo lepicí tyčinky do lepicí pistole
 3. Pila pro případ, že pracujete s větvemi stromů nebo jinými kusy dřeva.
 4. Hodit se může i kladivo nebo jiné železářské nářadí.

 

Udělej si sám: lepenkový vánoční stromek

 • Krok 1

  Vezměte dva kartony a seřízněte je na požadovanou velikost pro váš lepenkový vánoční stromek. Na každý z nich nakreslete tvar připomínající vánoční stromeček.

 • Krok 2

  Nůžkami nebo nožem prořízněte karton podle tvaru stromu. Abyste dosáhli hezkého řezu, použijte co nejpřesnější nástroj a možná i pravítko.

 • Krok 3

  Od shora dolů a odspodu dolů nařízněte každou formu uprostřed, těsně u okraje.

 • Krok 4

  Barvou nebo jiným kreativním způsobem oba kusy lepenky nabarvěte.

 • Krok 5

  V místě řezu spojte oba kusy lepenky dohromady.

 • Krok 6

  Aaaa váš vánoční stromeček z kartonu je hotový! Nyní ho stačí ozdobit třpytkami a dalšími dekoracemi podle vašich představ.

Najděte tu nejlepší barvu a vzhled pro svůj umělý nebo ručně vyrobený vánoční stromek

Tradiční vánoční výzdobu tvoří zelený vánoční stromek. Takový vám bude nejlépe připomínat pravý stromek a zároveň se velmi snadno zdobí. Je to zkrátka klasika.

Trendy a móda se dotkla i umělých vánočních stromků, a proto se i ty v průběhu času vyvíjely. Máme tudíž pro vás i mnoho dalších zajímavých možností. Chcete-li oslavit příchod zimy, rozhodněte se pro bílý vánoční stromek. Je elegantní a efektní a můžete použít kreativní ozdoby. Umělý vánoční stromek může být i v jiných zářivých barvách, které vám pomohou naplnit domov sváteční atmosférou.

 • Modré vánoční stromky zapůsobí se stříbrnými ozdobami jako kouzlo
 • Růžové vánoční stromky v kombinaci se zlatými ozdobami rozhodně přitáhnou veškerou pozornost
 • Červené vánoční stromky promění celou domácnost ve sváteční říši snů
 • Zlaté vánoční stromky jsou perfektní, pokud chcete oslnivou vánoční výzdobu 

Ručně vyrobené vánoční stromky není na druhou stranu třeba představovat: budou zářit, ať už je umístíte kamkoli. Například stromek vyrobený z balónků dodá vašemu pokoji zcela nový rozměr v bombastickém minimalistickém duchu. Pokud se rozhodnete vyrobit netradiční ručně vyrobený vánoční stromeček z větví skutečných stromků nalepených jedna na druhou, vytvoříte krásný, rustikálním stylem inspirovaný vzhled. Knihomolové si zamilují vánoční stromek vytvořený z naskládaných knih.

 

Speciální dekorace: světýlka a dekorace na vánoční stromeček

Poté, co jste se rozhodli pro ideální barvu, velikost a styl stromku, začíná zábava: zdobení vánočního stromku! To je okamžik, kdy stromek začleníte do svého interiéru a vánoční výzdoby.

Existuje spousta kreativních možností, jak umělý stromek ještě více zkrášlit. Zvolte osvětlení vánočního stromku a rozhodněte se pro několik vánočních světelných řetězů, které také fungují jako kouzlo s vaším ručně vyrobeným vánočním stromkem. Dodávají se v různých tvarech a barvách světla, jen se ujistěte, že váš výběr dobře ladí s barvou a stylem stromku.

Můžete si koupit samostatné LED světelné řetězy na vánoční stromek nebo zvolit předsvícený LED vánoční stromek. Ty jsou energeticky úsporné a ušetří vám starosti s hledáním správných světel. Bez ohledu na typ stromku, který si vyberete, budete potřebovat sukni pod vánoční stromek. Tímto způsobem skryjete základnu stromku něčím slavnostním. Improvizujte a rozhodněte se pro sukni na stromek vyrobenou svépomocí, z dárkové krabice nebo dokonce z umělé kožešinové deky.

Posledním krokem k ozdobení vánočního stromku je pořízení správných vánočních ozdob a vánočních cetek. Zde jsou možnosti neomezené. Ohromující barvy, nápadité tvary s vánoční tematikou nebo dokonce personalizované ozdoby. Volba je na vás, jen se ujistěte, že vytvoříte vyváženou vánoční výzdobu. Pokud se rozhodnete pro ručně vyrobený vánoční stromek, mějte na paměti, že méně je více – některé typy ručně vyrobených stromků potřebují méně ozdob než ty tradiční.

 

Magie vánočního stromku: skrývá se v detailech

Stromeček je krásný a vytváří sváteční atmosféru, ale chceme také tu specifickou vůni vánočního stromku. Když si vyberete skutečný stromek, vůně borovice vytvoří v obývacím pokoji zvláštní a útulnou atmosféru. Protože skutečný stromek není vždy možný, vyberte si realistický umělý vánoční stromek nebo si vlastnoručně vyrobte vlastní stromek. Pokud chcete dosáhnout té zvláštní vůně vánočního stromku, nezapomeňte na ozdoby s vůní vánočního stromku, svíčky nebo borovicové vůně do bytu.

Pokud jde o materiály pro výrobu vánočních stromků, nejčastěji se používají PVC a PE. PVC vánoční stromky jsou velmi populární, jelikož nejsou příliš drahé. Mají bohaté větve a nemusíte se obávat padajícího jehličí.

Vánoční stromky z PE mají trojrozměrné jehličí, které vypadá stejně opravdově jako to přírodní. Stromy z PE, které jsou k dostání za vyšší ceny, napodobují tvar skutečného stromu. Můžete se z něj těšit po mnoho let.

interior with Christmas Tree