umělý vánoční stromeček

Jak vybrat umělý vánoční stromek

Vánoce jsou už za rohem, takže se vám nikdo nebude smát, že začínáte zdobit svůj domov oblíbenými dekoracemi. A co vánoční stromeček? Jelikož Vánoce se bez vánočního stromku neobejdou, určitě se vyplatí udělat před jeho pořízením malý průzkum.

A navíc je tu společně zdobení vánočního stromku, které k Vánocům také nezpochybnitelně patří. Proto je nákup správného stromku tak důležitý – nákupem stromečku se na Vánoce totiž naladíme nejlépe.

Kterému stromku dáváte přednost, pravému nebo umělému vánočnímu stromečku? Pokud chcete jedním nákupem vyřešit stromeček i pro nadcházející roky a zároveň se zbavit starostí s opadáváním jehličím, pak je umělý vánoční stromeček jasná volba. Nejlepší čas na koupi umělého vánočního stromku je právě teď. Udělejte si čas a v předstihu rozhodněte, jaký by měl mít tvar, výšku a styl. Sestavili jsme průvodce nákupem vánočního stromku, abychom vám s jeho výběrem pomohli.

 

Vyberte si umělý vánoční stromek se správnou výškou a tvarem

Zvolit si mezi všemi umělými vánočními stromky ten pravý není snadná práce. Chcete, aby byl působivý, ale zároveň musí vyhovovat velikosti vašeho pokoje. Tvar vánočního stromku je také relevantní, protože ovlivní celkový vzhled vaší vánoční výzdoby. Náš průvodce Jak vybrat velikost vánočního stromku vám naštěstí pomůže najít ten nejlepší stromeček.

Většina lidí staví svůj vánoční stromek do obývacího pokoje. Perfektní stromek v tom případě musí svou velikostí a výškou odpovídat zařízení právě v této místnosti. Náš průvodce Jak vybrat velikost vánočního stromku se také věnuje výběru tvaru stromku.

Můžete se rozhodnout pro menší vánoční stromek s výškou 120 cm nebo obří, který dosahuje výšky až 240 cm. Pokud je stromek příliš malý, ve velkém obývacím pokoji se může lehce ztratit. 240 cm vysoký stromek naopak bude vypadat dobře pouze v místnosti s vysokými stropy. Velikost stromku je tudíž třeba vybírat pečlivě podle rozměrů pokoje, kam ho plánujete umístit. Pojďme se nyní blíže podívat na různé tvary, abychom našli ten nejlepší umělý vánoční stromek právě pro vás.

Extra úzký vánoční stromek

Pokud zdobíte moderní interiér, vyberte si extra úzký vánoční stromek, někdy označovaný anglickým slovem pro tužku – Pencil. Jeho štíhlá silueta je perfektní minimalistická volba pro vaše bydlení. Extra úzký vánoční stromek má hned několik výhod: nezabere příliš podlahové plochy a můžete ušetřit peníze na ozdobách, protože vánoční stromeček typu tužka bude vypadat skvěle jen s pár ozdobami.

Úzký vánoční strom

Tenký vánoční stromeček je také skvělý pro menší místnosti. I když je úzký, v místnosti může skutečně zapůsobit. Do místnosti s vysokým stropem vyberte úzký stromek, který dosahuje výšky 200 cm. Ozdobte ho menšími dekoracemi, chcete-li spíše minimalistickou výzdobu, nebo si vyberte velké a nekonvenční ozdoby, aby opravdu vynikl.

Košatý vánoční stromek

Nejvšestrannějším tvarem je košatý vánoční stromek, který se zaskví v jakkoli zařízeném interiéru. Má střední výšku a tvar a košaté větve, takže bude hrdě kralovat vaší vánoční výzdobě. Vyberte vhodnou výšku pro váš pokoj a ozdobte ho právě tak, jak se vám zlíbí.

Vánoční stromek špičkou dolů

Pokud o letošních Vánocích chcete pro svůj obývací pokoj něco nového, ale přesto tradičního, vyberte si obrácený vánoční stromeček. Je to volba, kterou se vracíte k dávné tradici, a zároveň jí každého překvapíte. Stromek špičkou dolů je robustní a stabilní a jeho nastavitelné větve vám umožní plně využít jeho košatý tvar. Při jeho zdobení buďte kreativní, abyste dosáhli vysněného vzhledu. 

interiér s vánočním stromečkem

Rozhodněte, která barva je pro váš umělý vánoční stromeček ta nejlepší

Středem tradiční vánoční výzdoby je zelený vánoční stromek. Tento stromeček nejlépe napodobuje živý stromeček, a navíc se super snadno zdobí. Je to klasika a zůstává naším favoritem, právě protože vypadá tak realisticky.

Trendy umělých vánočních stromků se ale v poslední době neuvěřitelně vyvinuly, takže máme mnoho dalších zajímavých možností. Pokud milujete zimu a chybí vám tradiční bílé Vánoce, pak si udělejte radost bílým vánočním stromkem. Je elegantní a efektní a při jeho zdobení můžete být velmi kreativní. Váš umělý vánoční stromek si ale můžete vybrat také v mnoha dalších zářivých barvách, které naplní váš domov slavnostní atmosférou.

Modré vánoční stromky

Velmi odvážná volba: modrý vánoční stromek je v souladu s letošním trendem zklidňujících modrých odstínů. Stříbrnými a zlatými doplňky mu umožníte opravdu vyniknout. Pokud si vyberete menší stromek (120 cm vysoký), postavte ho na bílý stolek – získáte tak krásný vizuální efekt.

Růžové vánoční stromky

Odstíny růžové a šampaňského jsou právě velmi módní. Růžový vánoční stromeček, zejména ve spojení se zlatými ozdobami, se stane vrcholem vánoční výzdoby každého domova. Pořiďte si ten váš na vidaXL. A pokud chcete opravdu fantastickou vánoční výzdobu, nebojte se pořídit si velký růžový umělý stromeček – máme až 240 cm vysoké stromky!

Červené vánoční stromky

Další pozoruhodná možnost je červený vánoční stromek, který promění celé vaše bydlení v kouzelnou zemi vánočních skřítků. Doplňte ho bílými a stříbrnými ozdobami a potěšte se neskutečně působivou vánoční atmosférou.

Zlaté vánoční stromky

Zlatý vánoční stromeček je skvělá volba, chcete-li udělat dojem. Je okouzlující už sám o sobě, ale v kombinaci se správným osvětlením může mít ještě silnější vizuální dopad. Umístěte ho do jídelny, obývacího pokoje, nebo dokonce do předsíně (pokud si vyberete menší stromek).

 

Je čas stromek ozdobit: osvětlení vánočního stromu a dekorace

Poté, co jste rozhodli o velikosti, barvě a tvaru stromku, je čas na zábavu: zdobení vánočního stromku! Ozdobením vánočního stromečku ho zakomponujete do své domácnosti a celkové vánoční výzdoby. 

Je spousta kreativních možností, jak umělý stromeček zkrášlit. Vyberte si vhodná světýlka na vánoční stromeček, doporučujeme hned několik světelných řetězů na stromek. Nabízíme je v různých tvarech a barvách světla, proto vybírejte tak, aby zvolený řetěz ladil s barvou a stylem stromečku.

Můžete si koupit samostatné LED světelné řetězy na stromeček nebo si vybrat vánoční stromeček s integrovanými LED světýlky. LED osvětlení je energeticky účinné a hodí se ke každému stromku. Ať už si vyberete jakýkoli stromek, bez sukně pod vánoční stromeček se neobejdete. Je to totiž skvělý způsob, jak elegantně a efektivně zakrýt základnu stromku. Improvizujte a sami si vytvořte sukni pod stromeček, třeba z krabice od dárku nebo z umělé kožešiny.

A nakonec potřebujete ty správné ozdoby na vánoční stromeček. Zde se fantazii skutečně meze nekladou. Výrazné barvy, vynalézavé tvary s vánoční tematikou, nebo dokonce personalizované ozdobičky. Volba je na vás, ale při zdobení se vyplatí dbát na vyváženost.

druhy umělých vánočních stromků

Jaký je váš oblíbený styl vánočního stromku?

Zdobení vánočního stromu je super zábava, zejména pokud se jí věnujete s celou rodinou nebo přáteli. Shromážděte ideální doplňky pro styl, kterého při zdobení vánočního stromku chcete dosáhnout.

Pokud je vaším cílem módní vánoční výzdoba, doporučujeme hledat inspiraci mezi nejoblíbenějšími styly vánočního stromku. Podívejte se na některé z nejkrásnějších trendů ve výzdobě vánočního stromku.

Vánoční stromky v rustikálním stylu

Přírodní dekorace na vánoční stromek je nádherný trend a je to ta nejlepší volba pro rustikální interiér. Vyberte si zelený umělý vánoční stromek a ozdobte ho papírovými ozdobami a ručně vyráběnými kousky v měkkých přírodních barvách.

Moderní vánoční stromky

Vytvořte minimalistický sváteční dekor s bílým vánočním stromkem a několika světýlky. Rozvěste jednoduché světelné řetězy a stylové ozdoby v jemných barevných tónech. Vyberte vánoční baňky v měkčích tónech nebo se rozhodněte pro textilní baňky, vyrobené například ze sametu.

Mrazivé vánoční stromky

Pokud jste nostalgičtí a rádi vzpomínáte na bílé Vánoce, pak zkuste dosáhnout efektu mrazivého vánočního stromku. Napodobuje zasněžený efekt a vaší vánoční výzdobě dodá bohatou texturu. Použijte bílé nebo stříbrné ozdoby pro moderní přístup, nebo zvolte sytě červenou, abyste dosáhli tradičnější atmosféry.

 

Kouzlo vánočního stromku... se skrývá v detailech

Umělý stromeček je krásný a vyzařuje z něj ten pravý sváteční duch, ale určitě se nechceme připravit o specifickou vůni vánočního stromku. Pokud si vyberete pravý stromek, provoníte svůj obývací pokoj zvláštní a útulnou atmosférou lesa. Jelikož ne každý si může pořídit umělý stromek, vyberte si realisticky vyrobený umělý vánoční stromek. Abyste se neochudili o vůni vánočního stromku, nezapomeňte na ovoněné vánoční ozdoby, svíčky nebo lesní vonné směsi.

Pokud jde o materiály, ze kterých se umělé vánoční stromky vyrábí, nejběžnější jsou PVC a PE. PVC vánoční stromky jsou oblíbené, protože jsou také šetrné k rozpočtu. Mají chlupaté větve a bohatý vzhled a nemusíte řešit padající jehličí.

PE vánoční stromky má 3D jehličí, které vypadá úplně stejně jako to přírodní. PE stromky jsou o něco dražší, ale velmi zdařile napodobují skutečný stromek. A těšit se z něj budete po dlouhá léta.