. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

3 typy jak sladit svůj interiér s venkovním bydlením

 

Nikdo se neobejde bez slunečního světla a čerstvého vzduchu, ze kterého my lidé čerpáme (pozitivní) energii. Nejen energii, ale také vitamín D a serotonin, které mají příznivý a podstatný vliv na naši celkovou pohodu. Pokud máte to štěstí a vlastníte venkovní prostor, ať už je to malý balkon nebo prostorný dvorek, měli byste z něj vytěžit maximum. 

Váš vnitřní a venkovní prostor by měl splývat jako jedno funkční a harmonické bydlení. Ale jak toho dosáhnout? Sepsali jsme několik užitečných tipů, jak si doma vytvořit prostor, ve kterém neexistuje jasné hranice mezi vnitřkem a vnějškem. A tady jsou!

 

Plynulý přechod z interiéru do venkovního bydlení

Při navrhování vašeho bydlení přemýšlejte v kontextu plynulých přechodů bez jasně vymezených hranic. Vnitřní prostor je obvykle dobře oddělený od vnějšího jak po stránce designu, tak funkčnosti. Zapomeňte na "obvykle" a začněte o nich přemýšlet jako o jediném prostoru.

Zvolte si sladěné podlahy, které se hodí jak pro místnosti uvnitř, tak pro povrch ve venkovním prostoru. Doporučujeme porcelánové dlaždice, které jsou odolné a nízko údržbové, s mírně odlišnými texturami – měkčí do interiéru a dlaždice s protiskluzovou texturou pro venkovní použití. Pokud dáváte přednost přírodním dřevěným podlahám, osvojte si účinné techniky, jak jim zajistit nestárnoucí vzhled také v exteriéru.

 

Vytvořte sjednocující styl 

Při vytváření dokonalého designu, který vyhoví vašemu životnímu stylu, je klíčová funkčnost. Zamyslete se, jaké jsou vaše každodenní zvyky a potřeby, a přijďte s návrhem rozvržení, které funguje nejlépe právě pro vás. Pokud si chcete užívat své bydlení uvnitř i venku po celý rok, nejdříve rozhodněte, jaké jsou vaše potřeby.

Vytvořte pohodlné posezení v blízkosti vaší kuchyně / jídelního koutu, kde si budete dopřávat nekončící letní večeře. Ujistěte se, že je z terasy snadný přístup do koupelny. V blízkosti vašeho venkovního posezení umístěte domeček pro děti a nezapomeňte ani na domácí zvířata – vytvořte zde pro ně hezký výběh na hraní

Stejné pravidlo použijte, když se rozhodujete o designu. Design, který si vyberete pro svůj interiér, musí plynule prolínat do vašeho venkovního bydlení. Zamyslete se, co se vám líbí, a uvažujte o svém venkovním bydlení jako o prodloužení místností vašeho bytu. Vyberte si dekorace v podobném stylu a investujte do kvalitního nábytku na terasu. Nezapomeňte, že důležitou roli hrají také světla a útulné doplňky pro zasněnou zahradní atmosféru. 

 

Give your kids a safe place to play and explore with our portable folding playhouse. Your little ones can enjoy imaginative role-playing. This playhouse is amazingly quick to assemble and disassemble in just a few minutes.     Add a touch of contemporary style to your garden, patio or terrace with these poly rattan dining chairs!    Our LED solar lamp is equipped with an AA battery that is charged by solar energy during daytime and turns on automatically when it gets dark. It is the perfect decorative lighting for gardens, patios, paths, driveways, etc.

 

Co je venku, pozvěte dovnitř

Myšlenka splynutí vnitřního a vnějšího prostoru odráží naši potřeba po prostorovosti, flexibilitě a svobodě pohybu. Nahlížejte na svůj domov jako na otevřený prostor, kde pozitivní vibrace volně proudí. Pozvete-li typicky venkovní prvky dovnitř, může se vám podařit prolomit hranici těchto dvou typicky oddělených prostorů. 

Abyste toho dosáhli, pusťte do vašeho bydlení spoustu přirozeného světla. Nejlépe toho dosáhnete velkými okny nebo skládacími skleněnými dveřmi. Zastínění oken pak vybírejte podle toho, jak moc soukromí potřebujete. Je-li to možné, okna ponechte nezakrytá nebo si vyberte jemné záclony a závěsy.

Význam zeleně pro svěží a životem nabité bydlení snad ani není nutné zdůrazňovat. Rozmístěte živé rostliny po celém bydlení, ale nejvíce v blízkosti oken a dveří. Rostliny okamžitě vytvoří dojem hladkého přechodu z vašeho interiéru do vnějších prostor. 

Pozornost věnujte také změnám ročních období. Své venkovní bydlení můžete například prohřát mísou na oheň, okolo které se s rodinou usadíte za chladnějších dnů. Investujte do slunečníků, které vám v horkých letních dnech poskytnou příjemný stín. A nakonec si pohrajte se stylovými dekoracemi, jejichž sílu a význam je třeba nepodceňovat. Takto můžete snadno sjednotit interiér a exteriér, získat větší optický prostor a těšit se z něj po celý rok.

 

 This stylish yet highly comfortable garden sofa set will be an eye-catcher in your garden or on the patio.      This fire pit will make a decorative and atmospheric addition to your garden or patio, while also keeping you warm when it gets colder in the evening.      This elegant hanging parasol is perfect to create some shade and protect you from the sun's harmful UV rays.

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .