Proměna jídelny

Interiér · 15. Duben 2022

 

 

 
 

 

maison_de_melanie (Instagram)

 

 

Díváte se na svůj jídelní kout jako na srdce vašeho domova? Pro někoho je nejdůležitější kuchyň, zatímco jiní si myslí, že je to ložnice, která musí být příjemná a relaxační, aby se zde daly dobře dobíjet baterie. Vzhledem k tomu, že většina bydlení nemá dostatek prostoru na samostatnou místnost vyhrazenou pouze pro stolování, je zařizování jídelny často zasouváno do pozadí.

 

 

A to je škoda. Jedná se totiž o velmi speciální místo, které musí podněcovat sbližování a konverzaci a zároveň stimulovat chuť k jídlu. Podle prostoru, který máte k dispozici, můžete navrhnout snídaňový koutek nebo luxusní jídelnu. Ať tak či onak, vaše jídelna může vypadat právě tak, jak si přejete, aniž byste se museli zruinovat. Chcete-li vytvořit příjemnou a stylovou jídelnu, je důležitá pozornost k detailu. Zatímco správné vybavení musí být praktické.

Shromáždili jsme několik neuvěřitelných stylingových typu, která vám v kombinaci s naší nabídkou nábytku pomohou navrhnout jídelnu vašich snů. Abychom vás i nadále inspirovali, požádali jsme naše velmi talentované a kreativní zákazníky vidaXL o několik úžasných nápadů na design jídelny –⁠ podívejte se, jak naše produkty vypadají v jejich krásných domovech!

 

 

 
 
binnenkijken_bij_gerdy (Instagram)

 

 

Jak si uspořádat ideální jídelnu

 

 

 

Všimli jsme si významného post-pandemického trendu: náhlá potřeba proměnit svou jídelnu. A proto se k nám také dostala spousta otázek, jak si jídelnu či jídelní kout uspořádat. Myslíme si, že je to proto, že lidé chtějí útulnější kouty v bydlení, které naplní jejich potřebu blízkosti a intimity v této těžké době. Pokud se na přeměnu jídelny také chystáte, nejdříve zvažte velikost místnosti, její plánovaný účel (přejete si vytvořit malý a intimní jídelní kout, nebo chcete hostit stylové společenské večeře?) a estetiku, které byste chtěli dosáhnout.

 

Rozvržení, které dobře zafunguje ve velkém prostoru, je klasický velký jídelní stůl. Můžete si vybrat obdélníkový stůl a skombinovat ho se 2 většími židlemi v čelech a menšími židlemi po straně. Nebo třeba jídelní lavicí. Pokud máte otevřený prostor, pak se vyplatí vyvážit praktičnost jídelního koutu s pohodlím jídelního pokoje. Ideální volbou je obdélníkový nebo oválný stůl pro šest osob, který se dá používat také jako psací stůl. Pohodlné židle jsou nutností, stejně jako židle, které se snadno přenáší, abyste mohli uspořádání kreativně měnit. Na opačné straně můžete vytvořit prostor pro volný čas s pohovkou, křesly a konferenčním stolkem, které nejlépe sjednotíte do jediného celku sladěným kobercem.

 

 

 
 
ma_ptite_pause_deco (Instagram)

 

 

Pak je tu průchozí uspořádání jídelny, které získá nejvíce lesku, pokud si ho zařídíte na nejširší straně místnosti s kulatým stolem a prostor zarámujete vhodným kusovým kobercem. Tento plán dokonale završí lustr nad stolem, který dodá designu elegantní šarm. Jen se ujistěte, že nejnižší část závěsného svítidla je 76–91 cm nad povrchem stolu. Pokud chcete mít po ruce vše potřebné, umístěte bufet nebo boční stolek proti jedné stěně a pohovku postavte k menší straně místnosti.

 

 

Poté, co jste se rozhodli, jak rozvrhnete svou jídelnu, následující krok je zjistit, co potřebujete. Tajemstvím dokonale pohodlné, stylové a praktické jídelny je rovnováha mezi jejím vzhledem a výslednou atmosférou. Máme na mysli vytvoření designu, který vylepší rozvržení vaší jídelny a –⁠ se správným nábytkem a příslušenstvím, ji promění na vaše oblíbené místo, kde se budete rádi setkávat.

To nás přivádí k dalšímu kroku, který je nezbytný: výběr správného nábytku a doplňků pro váš jídelní design. Pokračujte ve čtení a nasbírejte tipy a tajné znalecké techniky, jak vybírat a skombinovat jídelní nábytek s ohromujícím výsledkem.

 

 

 
 
am_mindeltalblick (Instagram)

 

 

Jak mix & match nábytek v jídelně

 

 

 

Pokud jste přemýšleli o vašem stylu jídelny a víte, čeho chcete svým designem dokážet, doporučujeme začít jídelním stolem. Nabídka jídelních stolů je tak ohromná, že se jeden může cítit téměř ztracený. Proč byste měli myslet na tvar, velikost, materiál a styl?

 

Věříme, že určit si několik klíčových vlastností, jako je počet hostů, které pravidelně usazujete k jídlu, a tvar, který nejlépe vyhovuje rozvržení vašeho pokoje, je klíčem. Například obdélníkové nebo oválné stoly jsou nadčasové a jejich tvar doplní jakýkoli styl interiéru a zároveň poskytne větší počet míst k sezení. Kulaté a čtvercové stoly jsou útulnější, příjemnější a vytvářejí intimnější prostředí.

Židle, které spárujete se stolem, jsou stejně důležité jako přizpůsobit si jídelnu vašim každodenním potřebám. Můžete být tudíž odvážní a vybrat si neobvyklé jídelní židle. Samozřejmě, že nákup setu jídelního nábytku je dobrý nápad, protože s ním snadno vytvoříte dobře vyvážený prostor. Nicméně, pokud chcete své báječné jídelně vdechnout něco ze své osobnosti, chce to něco unikátního. Kombinujte různé materiály nebo styly pro váš jídelní stůl a židle a inspirujte se například skvělým eklektickým trendem.

 

 

 
 
studio_hstd (Instagram)

 

 

Základní vybavení a tajemství pro úspěšnou přestavbu místnosti

 

 

 

Je čas proměnit prázdné plátno v nádherný interiér jídelny, protože design vaší jídelny odpovídá vašim funkčním potřebám. Máme spoustu nápadů, stejně jako produktů, bez kterých se žádná jídelna neobejde, abyste mohli vyjádřit svou individualitu a začlenit ji do designu vaší jídelny.

 

  • Stylingové tajemství č. 1: Při výběru dekorací do jídelny mějte na paměti daný prostor: jak je osvětlený, jak je velký, a také styl, který chcete v jídelně vytvořit –⁠ to je základ vašeho plánu. Například místnost s omezeným přirozeným světlem může být stále útulná a příjemná, pokud jí poskytnete správné osvětlení. Můžete si vybrat lustr, a to buď vintage nebo moderní, a doplnit ho dalšími lampami tak, abyste vytvořili ideální prostředí pro povídání po večeři. Na druhou stranu vrstvení záclon a závěsů z různých, ale bohatých materiálů může přidat hloubku a texturu místnosti s velkými okny.

  • Stylingové tajemství č. 2: Zeleň a rostliny umí zařídit, aby jakýkoli prostor vypadat přitažlivější a živější. Pokud nemůžete pěstovat přírodní rostliny (ne každý může), nebuďte na sebe příliš tvrdí. Umělé rostliny odvedou svou práci velmi dobře.

  • Stylingové tajemství č. 3: Můžete být kreativní a vytvořit si to nejlepší rozvržení pro váš prostor. Pokud máte otevřenou plochu a chcete rozdělit jídelní a obývací pokoje, stačí přidat vhodnou dělící stěnu. S tak širokým sortimentem v různých designových stylech nebudete mít problém najít ideální dělící stěnu, která hezky zkompletuje vaši jídelnu.  •  
  •  
 

 

cozyrustic_home

 
 
cozyrustic_home (Instagram)

 

 

  • Styling tajemství č. 4: Přidáte-li tvůrčí dekorace do vašeho jídelního prostoru, snadno si vybudujete tu správnou atmosféru. Může to být krásné prostírání stolu, nebo to mohou být umělecká díla nebo rodinné fotografie pověšené na zdi v blízkosti vašeho jídelního stolu. Kromě toho většina lidí považuje hudbu za výbornou kulisu pro lepší náladu, tak proč nenainstalovat ozvučení s jemnými reproduktory v celém jídelním koutě?

  • Stylingové tajemství č. 5: Věděli jste, že existuje způsob, jak mít svou jídelnu vždy připravenou na příchod hostů? Pokud rádi pořádáte společenská setkání, pak je to pro vás určitě důležité. Když hostíte přátele, pak se vám vyplatí mít po ruce velký úložný prostor, který odpovídá stylu moderního designu jídelny. Zde můžete mít vše na dosah, jako jsou společenské hry nebo talíře a sklenice.Můžete si vybrat z různých skříněk a odkládacích stolků, stejně jako vinoték nebo regálů na víno.

 

 

 

 

 
 
marydecohome46 (Instagram)

 

 

Jak stylizovat jídelní stůl

 

 

 

Když navrhujete jídelní kout, který není formální, možná vás bude zajímat, jak stylizovat jídelní stůl pro každodenní použití. Budete potřebovat příslušenství na jídelní stůl, které je funkční a stylové. Pro krásnou a elegantní výzdobu doporučujeme na stolní desku umístit například dekorativní tác se skleničkami nebo občerstvením. Pokud chcete hřejivou atmosféru, přidejte vázu s čerstvými květinami a pár bezplamenných svíček. A nezapomeňte jídelní kout provonět domáckou vůni, která je vám vlastní. Je to skvělý trik, jak vnést do místnosti trochu z vaší osobnosti.

 

Pokud se vám na druhé straně líbí malé kutilské projekty a chcete pouze proměnit svůj jídelní stůl,pak si u nás vyberte hezkou stolní desku nebo stolní nohy. Takové malé detaily mohou vašemu dekoru vdechnout osobitost a dát mu neopakovatelný unikátní vzhled.