Osobitost v interiérovém designu

Interiér · 28. Duben 2022

Vtisknout bydlení vaši osobnost a přeměnit ho na domov je při navrhování a zařizování domácnosti to nejdůležitější. Koncept hřejivého a přívětivého prostoru, který sedne vaší osobnosti i životnímu stylu, je dobře známý, ale jak ho realizovat a na co při zařizování myslet?

 

ourhutleyhome (Instagram)


Už jste někdy vkráčeli do domácnosti, která se zdála být na první pohled jako vystřižená z časopisu o bydlení? Vše je pěkně uspořádané a v souladu, pokud jde o nábytek, barvy a rozvržení prostoru. Přesto tomuto bydlení chybí srdce a duše. To, co chybí, je útulnost: náznak osobnosti obyvatele, malé detaily, které z jakéhokoli bytu vytvoří zabydlený, hřejivý prostor. A to je místo, kde přicházíme na řadu my: Kromě pár fantastických tipů na nábytek se podíváme na nejdůležitější faktory, které je třeba vzít v úvahu při vytváření osobitého domova.


Co o vás vypovídá nábytek


Oceníte kvalitu a dlouhou životnost a nechcete často měnit nábytek? Pokud například oceňujete nadčasovou eleganci přírodního dřeva, vyberte si nábytek z masivního dřeva. Skříně vyrobené z recyklovaného dřeva je ideální alternativa, pokud vám leží na srdci udržitelnost – zejména pokud máte rádi ten speciální vintage šarm.

 

projectpaulusweg (Instagram)

 

decoflowera (Instagram)


Jste ten typ člověka, který žije rušným životním stylem a chce se vracet do jednoduchého bydlení, ve kterém se snadno udržuje pořádek? Nábytek z kovu nebo skla, jako jsou televizní skříňky nebo stolky, každému prozradí, že máte rádi minimalistický design. Tento nábytek vám navíc umožní experimentovat s průhledností, industriálním chladem a surovými detaily.

Plastový nábytek je ideální volba pro každého, kdo se rád obklopuje vtipnými věcmi a preferuje temperamentní prostředí. Pokud si myslíte, že podstata je v detailech a umíte ocenit volný čas, ratan a bambus jsou fantastické materiály nábytku pro elegantní dekor v bohémském stylu, ze kterého vyzařuje vyrovnanost.


Jakou roli hraje tvar nábytku


Není žádným překvapením, že tvar a forma v interiérovém designu prozradí hodně o vaší osobnosti. Spontánní člověk, který rád narušuje zavedené konvence (například klasické obdélníkové tvary), se může cítit více jako doma v prostředí, ve kterém je spousta kulatých a oválných tvarů a které společně vytváří přívětivou a hřejivou atmosféru. Vlnité tvary a zaoblené hrany také zajišťují vizuální jednotnost, a navíc jsou vhodnější v domácnostech s dětmi.

Pravé úhly a čisté, rovné čáry naopak ocení jednotlivci, kteří touží po bezpečné estetice bez jakýchkoli riskantních rozhodnutí a bez rizika módních přešlapů. Nábytek, jako jsou naše kancelářské skříně, jsou jedny z nejpraktičtějších a dlouhodobě bezpečných alternativ. Jsou symetrické, snadno je umístíte téměř kamkoliv, a navíc jsou velmi funkční, když přijde na ukládání různých složek a papírů.

 

zebodeko (Instagram)

 

_lifewithjen (Instagram)


Ti, kteří rádi zkoušejí nové věci a mají rádi svobodomyslné a mladistvé prostředí, často pamatují na jednu důležitou složku každého interiéru: vzory a nepravidelné tvary! Když přijde na sebevyjádření v interiéru, vzory jsou celý svět. Existují nekonečné kombinace vzorů a tvarů, které můžete použít při zařizování vašeho interiéru, například geometrické, abstraktní a květinové.


Jak barvy nábytku odrážejí vaši osobnost


Naučit se vybírat barvu nábytku je při zařizování bydlení možná nejpříjemnější aspekt. Pokud máte rušný životní styl a váš domov je vaše útočiště, neutrální barevná paleta, která funguje dobře v minimalistickém prostředí, je skvělá volba.


theeastldnstylist (Instagram)


Lidé, kteří se chtějí cítit jako v srdci přírody, i když bydlí v městském bytě, a upřednostňují uklidňující prostředí, se určitě rádi obklopí barvami přírody. Pokud jste pohodář, co umí vtipkovat, můžete svůj humor vyjádřit v malých detailech, které do vašeho bydlení vnesou pohodové barvy nebo živé vzory, jako jsou puntíky.

Pokud chcete ukázat svou kuráž a sklon k riskování, pak to dokážete také s barvami, stačí je ve vašem bydlení odvážně nakombinovat ve stylu mix & match. Žlutá se běžně spojuje s blažeností a pozitivitou. Modrá, zelená a další chladnější odstíny vytvářejí klidný a kreativní dekor, zatímco výrazné barvy, jako je červená nebo terakota, můžete použít, pokud chcete ukázat inspirativní a odvážnou stránku vaší osobnosti.

 

thebrowclubnl (Instagram)


Finální doteky, které z vašeho bydlení udělají domov


Váš domov odráží vaši osobnost a výběr dekorací je poslední fází procesu. Vaše konkrétní koníčky a vkus se odrážejí v doplňcích a výzdobě, kterou si pro své bydlení vyberete. Stěnu na chodbě můžete proměnit v galerii se zarámovanými fotografiemi z vašich cest nebo oblíbené obrazy. Hosté tak okamžitě získají představu o tom, kdo jste a jakých věcí si ceníte. Zeď s rodinnými fotkami okamžitě hostům ukáže, že jste rodinně orientovaní a ceníte si lidí ve svém životě.

Také osvětlení, které si vyberete pro svůj domov, závisí na vaší individualitě. Pokud jste milovník vintage, můžete použít několik vintage lamp nebo lustr, abyste si v jídelně vytvořili hřejivé prostředí. Prvky venkova v interiérovém designu ocení každý, kdo má sklony k nostalgii a chce se cítit ve spojení s domovem svého dětství. Přehozy a polštáře s rustikálními vzory dokáží právě toto, a navíc zútulní jakýkoli prostor ve vašem bydlení.


home.nature.travel

home.nature.travel (Instagram)


Potřebujete pomoc s výběrem dekorací, které ladí s vaší osobností?


Pak neváhejte a seznamte se s naším přátelským průvodcem výběrem vidaXL, který vám pomůže s proměnou vašeho bydlení ve skutečný domov. Zodpovězení několika otázek o vašich preferencích, včetně typu nábytku, který si chcete pořídit, a tvarů, barev a designu, zabere jen několik minut. Náš průvodce výběrem rychle přijde s tím nejlepším nábytkem, který dokonale ladí s vaší osobností. Vyzkoušejte!


cz-Zoovu-blog.png