Navrhněte si svou vysněnou zahradu – proměňte nápady ve skutečnost


Co je zahrada snů? Zavřete oči a představte si ji. Je to víc než jen kousek trávy s několika květinami. Zde se snoubí krásná zeleň, zářivé květy a útulný nábytek, aby vytvořily klidnou oázu. Možná sníte také o svém vlastním botanickém ráji nebo útulném útočišti v rušném městě. Dobrá zpráva: možnosti jsou nekonečné. Ať už se jedná o malé balkonové zahrady s květinami nebo velké zahrady zvýrazněné elegantním nábytkem, můžete si vytvořit oázu dle svých představ.

Kroky k vytvoření zahrady snů: 5 tipů a triků

Navrhnout si zahradu je snadné s dobře sestaveným průvodcem. Zde je několik praktických tipů a triků, které vám pomohou přivést vaši vizi k životu:

  1. Zhodnoťte svůj prostor. Analyzujte svůj venkovní prostor a zamyslete se nad slunečním zářením, kvalitou půdy a stávajícími prvky terénních úprav. Na základě těchto údajů pak můžete vybrat zeleň.
  2. Definujte svůj styl. Láká vás moderní minimalismus nebo rustikální šarm? Definujte svůj zahradní styl, který vám pomůže při výběru designu. Zamyslete se také nad designem svého domu – musí jít ruku v ruce s tím venkovním.
  3. Naplánujte si rozvržení. Změřte svůj prostor a načrtněte si hrubé uspořádání zahrady. Přidejte cestičky, místa k sezení a dominanty, jako jsou vodní prvky nebo sochy.
  4. Vyberte si správné rostliny. Vyberte rostliny, které jsou ve vašem klimatu šťastné a vyhovují vašemu stylu. Namíchejte květiny, keře a zeleň a vytvořte všestrannou krajinu. Podívejte se, kterým druhům se daří u vašich sousedů. Dozvíte se tak více o souladu mezi povětrnostními nebo půdními podmínkami a typem vybraných rostlin.
  5. Přidejte svou osobnost Dodejte zahradnímu designu svůj unikátní šarm volbou vhodných soch, zvonkoher a venkovního osvětlení.

  

Jak vybavit zahradu snů nábytkem

Nábytek hraje důležitou roli při formování atmosféry vaší vysněné zahrady. Zde je několik tipů, jak začlenit nábytek do venkovního prostoru:

  • Vyberte si odolné materiály: Rozhodněte se pro materiály odolné vůči povětrnostním vlivům, jako je ratan, teak nebo hliník. S minimální péčí budou odolávat počasí po celý rok a vypadají jako nové.
  • Vytvořte pohodlné posezení: Uspořádejte své posezení, abyste podpořili relaxaci a společná setkávání. Zvažte zajímavé možnosti, jako jsou lehátka, lavičky a houpací sítě.
  • Stylové doplňky: Vylepšete svou venkovní oázu s roztomilými polštářky a přehozy. Venkovní koberce dodají teplo a pohodlí.
  • Buďte všestranní: Vyberte si kusy nábytku, které se mohou přizpůsobit různým aktivitám, od venkovního stolování až po lenošení na slunci.

 

Zahradnické potřeby


Zahradní květníky a truhlíky

Akční nabídka Aktuální trendy
+ 4 možnosti
1,509.00 Kč

Včetně DPH


Jezírka a fontány

Aktuální trendy
849.00 Kč

Včetně DPH

+ 67 možnosti
779.00 Kč

Včetně DPH

1298,33 Kč /m²


Plavecké potřeby a údržba bazénů

13,529.00 Kč

Včetně DPH

609.00 Kč

Včetně DPH


Dětské venkovní hry


Komposty a sudy na dešťovou vody


Venkovní dekorace

Akční nabídka
999.00 Kč

Včetně DPH

Akční nabídka Aktuální trendy
2,129.00 Kč

Včetně DPH

Aktuální trendy
2,259.00 Kč

Včetně DPH


Biodiverzita

2,379.00 Kč

Včetně DPH


Nápady na vysněnou zahradu od našich zákazníků


Nechte se inspirovat vysněnými zahradami, které si vytvořili naši zákazníci. Prozkoumejte fotky a tipy, jak nastartovat vlastní transformaci zahrady.

#sharemevidaxl


Máme velkou radost, když můžeme obdivovat krásné prostory, které naši zákazníci vytvářejí pomocí našich produktů a sdílejí je s námi s #sharemevidaXL. Kreativita našich zákazníků je skutečně inspirativní – od úžasných návrhů zahrad až po útulné domácí interiéry. Také se můžete připojit k naší komunitě a sdílejte své vlastní designy inspirované vidaXL. Pojďme oslavit naši společnou vášeň pro krásné a pohodlné bydlení a vzájemně se inspirovat k vytváření ještě úžasnějších designů!

Objevte vše

Závěr


Vaše vysněná zahrada je vzdálená jen několik dobrých tipů a my jsme tu, abychom vám pomohli na každém kroku. Takže popadněte zahradnické rukavice a dejte průchod své kreativitě! Nezapomeňte, že vaše zahrada není jen sbírkou rostlin. Je to příběh čekající na vyprávění, zenový prostor, kde se zakoření vzpomínky. Veselé zahradničení, ať vaše vysněná zahrada vzkvétá radostí a nekončící nádherou!