Vtipné nástěnné dekorace pro dětský pokoj

Interiér · 2. Červen 2022

Jak byste popsali perfektní dětský pokoj? Podle nejpopulárnějších návrhů dětských ložnic má být tento pokoj krásným a útulným místem, kde se vaše dítě cítí pohodlně, kreativně a uvolněně.

Dětský pokoj je nejen místem pro odpočinek, zábavu a studium. Měl by také rozvíjet představivost a kreativitu vašeho dítěte s chytrými a zasněnými nástěnnými dekoracemi. Pokud nevíte, jak vyzdobit stěny dětského pokoje, vězte, že fungují jako prázdná plátna pro zábavný a originální design, který odráží jejich osobnost.

Sestavili jsme výběr krásných nápadů na výzdobu dětského pokoje, abychom vám pomohli vytvořit ideální výzdobu pro váš pokoj. Od užitečných nápadů na nástěnné malby nebo dekorace dětských pokojů až po seznam nářadí, které vám pomohou realizovat vaše kreativní plány, provedeme vás vytvářením rozmarných stěn dětského pokoje, které si vaše dítě zamiluje.

 

bybinsie (Instagram)Jak vyzdobit stěny dětského pokoje?


Slíbili jsme vám několik skvělých nápadů na design stěn dětských pokojů, ale než začneme, pojďme se podívat, jaké kroky jsou nedílnou součástí tohoto procesu.

  • Inspirujte se jedinečnou osobností vašeho dítěte. Jejich oblíbené filmy, hry nebo pohádkové postavičky, stejně jako barvy, které mají rády, vám poslouží jako inspirace při zdobení stěn dětského pokoje.

  • Podívejte se na prostor, se kterým pracujete. Zvažte velikost místnosti, množství přirozeného světla a všechny další praktické detaily, jako je umístění postele nebo psací stůl. Jedná se o významné aspekty, které ovlivní, jaký typ nástěnných dekorací je pro váš dětský pokoj nejlepší. Pokud například vaše dítě miluje tmavé tóny, ale v pokoji není dostatek světla, můžete namísto vymalování celé jedné stěny zvolit světlou barvu na stěnách a zakomponovat nástěnná umělecká díla v oblíbené paletě vašeho dítěte.

  • Udělejte z toho zábavný projekt a zapojte své dítě do designování vašeho pokoje. Rozhodněte se společně pro téma, vyberte barevnou paletu nebo výzdobu stěny, která se vám oběma líbí, a povzbuďte dítě, aby vám s designem své ložnice pomohlo.

 

isabelask (Instagram)


Nástěnný design pro dětský pokoj: nástěnné malby, tapety nebo něco jiného?


Nejlepší kreativní výzdobu dětského pokoje navrhnete, pokud přidáte texturu a dětmi oblíbené barvy. Můžete třeba instalovat 3D nástěnné panely, které vnesou hloubku do jakékoliv místnosti. Můžete si vybrat geometrické panely a experimentovat s osvětlením – správně umístěné lampy vytvoří krásný efekt, který se bude vašemu dítěti líbit.

Tapety nebo nástěnné malby do dětského pokoje představují zajímavý způsob, jak do dětského pokoje vnést skvrny barev a veselé vzory. Můžete si vybrat takové, které vaše dítě nadchnou, například s postavičkami Disney nebo ze světa Marvel, které přenesou svět fantazie přímo do dětského pokoje!

Je-li vaším cílem vytvořit osobnější a originálnější prostor, pak se můžete poohlédnout po nějakých kreativních nápadech na vymalování dětského pokoje. Jedna zvýrazněná stěna může být dobré řešení, zejména pokud ji vymalujete v oblíbeném odstínu vašeho dítěte a zároveň jí zdůrazníte design nábytku. Jako finální tečku můžete na stěnu pověsit krásné dekorace do dětského pokoje – jinými slovy, zavěsit různé zajímavé obrázky a další vtipné ozdoby.

 

nat_kowa

nat_kowa (Instagram)

 

esramakine_ (Instagram)


Kreativní nástěnné dekorace do dětského pokoje


Zmínili jsme, že při výzdobě stěn dětského pokoje máte doslova nekonečně mnoho možností? Vezměme si například všechny ty rozkošné a vynalézavé koláže. Kupte si různé rámečky a zarámujte do nich vše, co se vašemu dítěti líbí. Od osobních fotografií až po záběry přírody a oblíbené postavičky. Můžete také zavěsit nástěnné závěsy z macramé nebo jakékoli jiné ručně vyrobené dekorace, které můžete s dítětem vytvořit společně. Užijete si tak nejen báječné chvíle při společném tvoření, ale také jimi v pokojíčku vytvoříte krásnou hřejivou atmosféru.

Můžeš dokonce přidat i nástěnnou výtvarnou tvorbu, jako jsou například různá vystřižená zvířátka, nebo mapu světa, pokud jsou vaše ratolesti rození hledači dobrodružství. Inspiraci najdete v zálibách a zájmech vašeho dítěte. A navíc je tak budete motivovat na denní bázi. Nezapomeňte, že stěny pokoje vašeho dítěte můžete snadno vyzdobit polepy na stěnu. Jsou ideální vedle jejich psacího a kreslícího stolu, zejména pokud zde také zavěsíte zábavné a vzdělávací křídové tabule.maisonbioclimatiquemodified

maisonbioclimatique (Instagram)

ourhomeonthelake (Instagram)


Jaké nástroje jsou potřeba pro malování nebo obkládání stěn nástěnnými panely?


Všechny naše nápady na výzdobu stěn dětského pokoje vám mají pomoci při plnění tohoto docela příjemného úkolu a jsme si jisti, že se vašemu dítěti budou jeho nové veselé stěny v pokoji líbit. Pokud si však nejste jisti, kde začít nebo jak vyzdobit stěny dětského pokoje, můžeme vám poradit, jaké nástroje budete potřebovat.

Abyste se ujistili, že vše perfektně zapadne do stávajícího zařízení, použijte měřicí pásku. Pokud chcete zavěsit spoustu dětských obrázků a fotek, ujistěte se, že máte ideální hřebíky a kladivo. Štafle jsou vždy užitečné, zejména pokud pracujete v hodní části stěn. A budete ho potřebovat i se stříkací pistolí na malování, pokud se rozhodnete vymalovat stěny dětského pokoje, ale nechcete se pouštět do tradičního malování štětcem. Kromě toho doporučujeme zakoupit malířské krycí plachty, které ochrání podlahu při malování stěn.

 

aylinterior (Instagram)