Trend přímořského bydlení

Domov, kde se vždy cítíte jako na prázdninách

Kupte produkty v přímořském stylu keyboard_arrow_right

Trend pobřežního bydlení přináší atmosféru nikdy nekončící dovolené. Co definuje pobřežní interiérový trend? Bezstarostný prostor plný přirozeného světla a jemných přírodních odstínů, který zvýrazňují akcenty v barvách, které si běžně spojujeme s přímořskou krajinou.

Naše tipy a nápady na přímořské bytové dekorace vám pomohou začlenit tento krásný trend do vašeho bydlení.

Proč si pobřežní interiér okamžitě zamilujete

Každé bydlení v přímořském stylu má zvláštní atmosféru, která ho odlišuje od všech ostatních. Nejen svým decentním, ale kreativním designem, ale také relaxační a uklidňující atmosférou, kterou tento design vyvolává. Krásné prostředí inspirované mořem, ve kterém se budete cítit jako doma, si nejsnáze vytvoříte s nábytkem a dekoracemi v přímořském stylu.

 

Jak vytvořit interiér v přímořském stylu

Správné doplňky a dekorace v přímořském stylu jsou srdcem a duší vašeho oceánem inspirovaného interiéru. Mořské motivy můžete chytře zakomponovat řadou různých způsobů. Na výběr máte například svítidla s ratanovými podstavci, stínidla zdobená mušlemi nebo hliněná stínidla. Rostliny jsou nezbytnou součástí vybavení. Mohou to být malé a nenáročné sukulenty nebo, pokud to váš prostor dovolí, palmy.

Mušle, sesbírané na pláži, a zakoupené korály krásně zkompletují váš přímořský interiér. Pletené koše nejen vypadají krásně, ale jsou také praktické, a bílé stěny - nejlepší volba pro pobřežní domov - můžete oživit obrazy nebo fotografiemi s vaší oblíbenou mořskou krajinu.

 

Správná přímořská barevná paleta

Přímořské bytové dekorace se inspirují barvami krásného mořského prostředí. A tuto barevnou paletu je třeba mít při zařizování přímořského bydlení na paměti:

 • Základ tvoří bílá a smetanová barva. Tyto odstíny vytváří dojem vzdušného prostoru, který vybízí k relaxaci.
 • Přidejte texturu prvky v pískových tónech, jako jsou světle krémový, přírodní odstíny dřeva a neutrální barvy.
 • Pohrajte si s výraznými odstíny moře, od tmavě modrých až po světlejší akvamarínové tóny.
 • Použijte akcentní barvy, jako je oranžová, červená a terakotová, které vám spolu s přírodní zelenou vašich rostlin, pomohou dotvořit design přímořského domova.

 

Které materiály zafungují v přímořském interiéru nejlépe?

Trend přímořského bydlení se inspiruje přírodou a chce vytvořit inspirativní interiér, který působí útulně, ale zároveň trochu exoticky. Toto jsou přírodní materiály, které považujeme za nejvhodnější:

 • Pro nábytek je to dřevo ve světlých tónech. Nejlépe uděláte, když si vyberete dub, borovici, nebo jakékoli jiné přírodní dřevo natřené bílou nebo neutrální barvou.
 • Ratan, proutí a bambus jsou úžasná volba, zejména pro kusy nábytku, které navozují specifickou náladu dne na pláži.
 • Bavlna a len jsou skvělé textilie pro nábytek i doplňky. Jsou prodyšné a do každé místnosti vnesou vzdušný pocit.

 

Doplňky, které vám nesmí chybět

 

Všestrannost je klíčovým aspektem trendu přímořského bydlení. Můžete jednoduše kombinovat nábytek a dekorace v různých stylech, a vytvořit si tak doma pobřežní prostředí. Například vaše pohovka může mít textilní čalounění a může být v moderním i farmářském stylu. Váš obývací pokoj v přímořském stylu bude vypadat stylově a vyváženě, pokud ho doplníte o konferenční nebo odkládací stolky s patinou.

Co se týče hravějšího stylu, pro vaši plážovou scénu jsou ideální například ratanová křesla nebo plážová křesla v bohémském provedení. Do ložnice je třeba pořídit dřevěný postelový rám, který může být rustikální nebo mít tvar inspirovaný retro stylem.

 

Vneste přímořský pocit do vašeho domova

Jak přímořský trend do vašeho bydlení zakomponujete, závisí na výsledném vzhledu, kterého chcete dosáhnout. Při zařizování přímořského bydlení si totiž můžete pohrát s celou řadou nuancí. Můžete například přidat kovové akcenty a hliněné dekorace, abyste prostoru dodali nádech středomořské atmosféry.

Pokud chcete dosáhnout efektu tropického ostrova, budete potřebovat detaily, jako jsou palmy, plameňáci nebo ananasové vzory. Pokud je vaším cílem útulnost, zvažte akcenty, které vám připomínají chaloupku na pobřeží, jako je nábytek s patinou.

 

 

5 stylingových tipů pro přímořské bydlení

Naprostá volnost při navrhování přímořského bydlení dle vašeho vkusu, je ten důvod, proč je tento trend tak atraktivní. Můžete to vzít ve velkém a začlenit tento trend do každého aspektu vašeho interiéru, nebo můžete přidat jen několik akcentů v přímořském stylu pro jemnou atmosféru dovolené.

 1. Pokud si chcete vytvořit vlastní plážový dekor, vyrobte si doplňky svépomocí! S pískem a mušlemi, které si přinesete domů z pláže, a s vaší fantazií můžete dokázat zázraky.
 2. Použijte ve svém přímořském designu provazy, kotvy nebo kompasy, abyste mu dodali výraznou námořnickou atmosféru.
 3. Při výběru ložního prádla mějte na paměti, že přímořský design ložnice ocení krásné vzory inspirované mořem.
 4. Plážovou atmosféru můžete zakomponovat i do kuchyně a koupelny! Nezapomeňte zahrnout mořské motivy, například na klikách dveří a úchytkách zásuvek, nebo dokonce na rámech zrcadel, protože vše je v detailech.
 5. Pokud chcete dosáhnout výrazného přímořského designu, nebojte se experimentovat s pruhovanými vzory v tradiční bílé a modré nebo bílé a červené barvě. Jen mějte na paměti, jak působí, a v případě potřeby je zmírněte neutrálními barvami.