Překvapivý výběr
Doprava zdarma
Výhodné ceny

Venkovní lavičky

Krásné zahradní lavice do každé zahrady

Zahradní lavice představuje snadný způsob, jak zvýšit počet míst k sezení ve vaší zahradě či na dvoře. Zahradní lavička nemusí být nutně součástí vašeho zahradního setu, protože jí to velmi sluší také samostatně. Umístěte lavičku například před prázdnou (a možná poněkud nudnou zeď), kam ve dne svítí hodně slunce, anebo do toho koutu zahrady, kde si můžete užít poslední sluneční paprsky večer. U vidaXL najdete nejrůznější zahradní lavice, a to jak s klasickým, tak i moderním designem.  

Zahradní lavičky z různých materiálů

Pokud je řeč o zahradních lavičkách, nejspíš si představíte klasické dřevěné lavice. Dnes už je ale možné sehnat lavičky z nejrůznějších materiálů. Kov je například jedničkou, pokud jde o odolnost a délku životnosti, a ve srovnání se dřevem nevyžaduje takřka žádnou údržbu. Kombinace kovu a dřeva je také možná. U vidaXL pro vás máme například takovéto kombinované lavice s krásnými ornamenty v opěradlech.

Údržba dřevěné lavice

Dřevěná lavice vyžaduje určitou údržbu. V některých případech je nutné dřevo nejdříve natřít či jinak povrchově upravit, aby bylo chráněno před nepřízní počasí. Lavičku, která zůstane venku po celý rok, je potřeba na jaře očistit. Na dřevě se sice může utvořit mech nebo lišejník, ale také se dají snadno odstranit. Pořádně lavičku navlhčete a vydrhněte roztokem soli, sody nebo čistícího octa, a zelené skvrny rychle zmizí!

Zobrazit více